Wirtualne biuro księgowości – czy warto z niego korzystać? 

Wirtualne biuro księgowości – czy warto z niego korzystać? 

Zastanawiasz się, komu mógłbyś powierzyć księgowość swojej firmy? Lepiej wybrać tradycyjne biuro rachunkowe, czy może wirtualną księgowość? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od potrzeb Twojej firmy. Warto jednak poznać zalety takiego rozwiązania. Czy warto więc korzystać z usług wirtualnego biura rachunkowego? Zobacz, jakie ma zalety. 

Jakie zadania możesz powierzyć wirtualnej księgowości? 

Każdy przedsiębiorca wie, jak ważne jest odpowiednie prowadzenie księgowości w firmie. Co więcej, zdaje też sobie sprawę z tego, że jest to czasochłonne zadanie. Profesjonalne usługi księgowe są więc niezastąpioną pomocą dla wielu przedsiębiorców. Jakie zadania możemy powierzyć biuru rachunkowemu? Na przykład sprawy związane z deklaracjami podatkowymi, czy też prowadzenie ksiąg handlowych. Decydując się na współpracę z biurem rachunkowym, możesz zdjąć odpowiedzialność za te zadania z własnych barków. To dobre rozwiązanie dla mniejszych firm, które nie mają możliwości utworzenia wewnętrznego działu księgowości. 

Dlaczego warto korzystać z usług wirtualnego biura rachunkowego? 

Zanim odpowiemy na to pytanie, warto poznać główne założenie księgowości w postaci cyfrowej. Przede wszystkim polega to na przeniesieniu całości lub części dokumentacji rozliczeniowej do sieci. Dzięki temu ograniczona zostaje konieczność częstego odwiedzania biura rachunkowego na rzecz przesyłania informacji drogą cyfrową. Musisz tylko dostarczyć wirtualnej księgowości odpowiednie dokumenty, a specjaliści zajmą się wszelkimi rozliczeniami za Ciebie. W efekcie dostaniesz na przykład już przygotowaną fakturę VAT, czy też odpowiednie rozliczenia podatkowe drogą elektroniczną. 

To znaczna oszczędność czasu i pieniędzy. Współpraca z takim biurem uchroni nas przed czekaniem w długich kolejkach, czy też korkach, w przypadku konieczności dojeżdżania do biura. Co więcej, współpraca z odpowiednim biurem pomoże Ci zachować zasadę memoriałową biurospolki.pl/zasada-kasowa-i-memorialowa/. Nakazuje ona, że ewidencjonowanie przychodów i rozchodów, musi być wykonane, w okresie którego dotyczą, niezależnie od terminu ich zapłaty. Oznacza to, że każdą transakcję musimy zaksięgować w momencie jej zajścia, a nie w czasie wystąpienia przepływu pieniężnego. Kwestie formalne związane z tą zasadą również możemy powierzyć wirtualnemu biuru rachunkowemu. Dzięki zastosowaniu zasady memoriałowej przez przedsiębiorstwa i podmioty sektora publicznego możliwe jest zwiększenie wiarygodności i przejrzystości ich sprawozdań finansowych.

Dodaj komentarz