Czy powinieneś zacząć przyjmować płatności kryptowalutowe?

Czy powinieneś zacząć przyjmować płatności kryptowalutowe?

W ciągu ostatnich kilku lat wiele firm zaczęło akceptować Krypto-walutę jako formę płatności za swoje produkty lub usługi. Największym powodem akceptacji kryptowalut jest to, że w przeciwieństwie do euro, dolara czy innych tego typu walut, kryptowaluta nie jest kontrolowana i regulowana przez rządy, banki czy inne instytucje finansowe i władze. Opłaty transakcyjne są bardzo niskie, a płatności kryptowalutą pozwalają na zwiększenie dostępności, prowadząc jednocześnie do zmniejszenia liczby oszustw.

Dlaczego firmy akceptują kryptowalutę?

Istnieje kilka korzyści płynących z używania i akceptowania kryptowaluty. Firmy, które realizują duże zamówienia, mogą to robić bez pobierania wysokich opłat. Przyjmując płatności w kryptowalucie, firmy te mogą zaoszczędzić na opłatach za przetwarzanie. Kryptowaluta jest również sposobem na udostępnienie produktów i usług ludziom na całym świecie. Podczas gdy wiele firm nie jest w stanie zapewnić opcji płatności, które obejmują lokalne waluty, kryptowaluta może być używana przez wszystkich. Transakcje transgraniczne mogą być dokonywane szybko i tylko minimalna opłata jest wymagana do konwersji kryptowaluty na dowolną lokalną walutę.

Jeśli jesteś zainteresowany wykorzystaniem kryptowalut do handlu na rynkach finansowych, możesz to zrobić za pomocą platformy easyMarkets. Możesz łatwo założyć konto uBTC z easyMarkets i zdeponować swoje bitcoiny bez potrzeby wymiany na waluty fiat. Platforma easyMarkets oferuje kilka wspaniałych funkcji, takich jak brak poślizgu, stałe spready i ochrona przed ujemnym saldem, aby pomóc Ci handlować i płacić w kryptowalutach bez żadnych kłopotów.

Co należy wziąć pod uwagę przed zaakceptowaniem kryptowaluty?

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm akceptuje kryptowaluty, istnieją jednak pewne aspekty, które należy wziąć pod uwagę. Kryptowaluta, zwłaszcza bitcoin, jest zmienna i wahania cen mogą wystąpić w każdej chwili. To powoduje, że rynek kryptowalut może się załamać. Nie ma też jednoznacznego organu regulującego kryptowaluty, co może powodować problemy. Jednakże, jeśli firma chce rozszerzyć swoją bazę klientów, kryptowaluta jest prawdopodobnie dobrym i radykalnym sposobem, aby to zrobić.

Przede wszystkim BTC

Bitcoin jest nadal zdecydowanie najbardziej powszechną kryptowalutą akceptowaną przez firmy jako płatność, chociaż Ether, druga co do wielkości kryptowaluta, zyskuje na popularności. Dla firm z klientami z całego świata, przyjęcie Bitcoin stało się sposobem na uniknięcie opłat bankowych i długich czasów przetwarzania, jak również dodatkowego zadania konwersji na inną walutę.

Aby zacząć, najpierw będziesz potrzebował portfela Bitcoin, który pozwala kupować, przechowywać i sprzedawać kryptowalutę. Portfele Bitcoin są dostarczane z kluczami prywatnymi, lub tajnym numerem, który pozwala posiadaczowi na dostęp do kryptowaluty. Można również zaopatrzyć się w “portfel sprzętowy”, który wymaga zapisania kluczy lub przechowywania ich na dysku twardym, aby uniknąć przechowywania ich online. Firmy mogą również zarejestrować się na giełdzie kryptowalutowej, takiej jak Coinbase lub Lumi Wallet, które przechowują klucze na serwerze strony trzeciej. Bitcoin.org ma pomocne narzędzie, które może pomóc w wyborze portfela, który jest najlepszy dla Twojej firmy.

BitPay

Jedną z największych firm na świecie umożliwiających firmom akceptowanie kryptowalut jako płatności jest BitPay z siedzibą w Atlancie. Firma oferuje różne narzędzia, aby ułatwić przyjmowanie płatności kryptowalutowych, w tym hostowane kasy, przyciski płatności, fakturowanie oraz integracje Quickbooks i Shopify. Płatności mogą być dokonywane przez klientów online, przez e-mail i osobiście. Kolejną fajną funkcją oferowaną przez BitPay jest to, że chroni firmy przed wahaniami cen kryptowalut. Firma pobiera tylko 1% opłaty transakcyjnej od prawie wszystkich transakcji.

CoinBase Commerce

CoinBase z siedzibą w Dolinie Krzemowej może być najlepiej znany jako jeden z najlepszych rynków do kupowania i sprzedawania Bitcoin i innych kryptowalut. Jednak posiada również produkt Commerce, który ułatwia firmom przyjmowanie płatności cyfrowych. Firma posiada niezbędne narzędzia, których potrzebuje każda firma, która chce akceptować płatności kryptowalutowe, w tym hostowane strony kasowe, przyciski płatności, fakturowanie i integracje e-commerce, takie jak Shopify i WooCommerce. Jednak w przeciwieństwie do podobnych usług, CoinBase Commerce zachęca firmy do “bycia swoim własnym bankiem”, a platforma daje firmie granularną kontrolę nad aktywami.

Dodaj komentarz