Samochód firmowy na kredyt

Samochód firmowy na kredyt

Do wyznaczników luksusu należą nie tylko wille czy torebki od największych projektantów, ale także, a może i przede wszystkim, samochody. Na zakup używanego auta stać już każdego przeciętnego Polaka. Inaczej sprawa się przedstawia, jeśli chodzi o zakup nowego samochodu. Nie jest to tak ciężkie i czasochłonne, jak kupowanie mieszkania, ale także wiąże się często z przeróżnymi formalnościami kredytowymi. Niewielu stać bowiem na to, by zakupić nowe auto bez zaciągania kredytu samochodowego.

Kupowanie auta na kredyt z reguły ogranicza się do wyboru marki samochodu, jego modelu oraz do wizyty u dealera. Jest to możliwe dzięki działającym przy wielkich koncernach bankom samochodowym, takich jak Volkswagen Bank, Fiat Bank czy Toyota Bank, które finansują również dodatkowe wyposażenie pojazdu oraz jego ubezpieczenie. Do korzystania z tych banków zachęcają atrakcyjne warunki, w tym stosunkowo niewysokie oprocentowanie.

Starając się o kredyt na samochód, można oczywiście zdecydować się na banki specjalizujące się w udzielaniu takich właśnie kredytów, należy do nich m.in. Santander Consumer Bank. Rzadziej wybiera się banki uniwersalne, czyli detaliczne, w których kredyty samochodowe są jedną z wielu oferowanych usług. Załatwianie w nich formalności zabiera dużo więcej czasu. Już niemal wcale nie korzysta się z takich banków, decydując się na leasing, czyli otrzymywanie prawa do korzystania z samochodu w zamian za spłacanie rat.

Bez względu na to, w jakiej instytucji zaciągniemy kredyt, bank będzie wymagał zabezpieczenia kredytu. Podstawą i obowiązkiem jest cesja praw z polisy AC, która chroni kredytodawcę w razie kradzieży auta. Bank może stosować także depozyt karty pojazdu, przewłaszczenie lub zastaw rejestrowy. Najwygodniejszy jest depozyt, a najbardziej kłopotliwy – zastaw.

Zatem wybierając bank, należy zwrócić uwagę nie tylko na wysokość rat, jakie będziemy płacić, ale także na formę zabezpieczenia kredytu. O ile podstawowe informacje związane z kosztem kredytu da się uzyskać dzięki kalkulatorowi kredytowemu dostępnemu w sieci, o tyle po bardziej szczegółowe dane należy wybrać się do doradcy lub bezpośrednio do banku.

Dodaj komentarz