Idealna partnerka? Tak, to Ty!

Idealna partnerka? Tak, to Ty!

Na wstępie warto zaznaczyć, że ideałów nie ma i nie da się być dla każdego wzorem cnót wszelakich. Nie jest to jednak równoznaczne z tym, że nie należy stawać się lepszą wersją siebie, przemieniać swoje wady w zalety i robić to każdego dnia z coraz większym zapałem i chęcią.

Być ideałem dla Niego, to być ideałem dla siebie

Jednak fakt, że nie jesteśmy ideałami, wcale nie oznacza, że nie możemy być idealne dla swojego męża lub partnera. Do tego nawet, jeśli tylko kobieta tego chce, a mężczyzna na to zasługuje, powinno się dążyć. Bo jeśli uważamy, że coś jest w nas złego, kiepski nawyk, postawa, a wiemy, że chcemy i możemy to zmienić, to należy tego dokonać. Przede wszystkim dla siebie, ale w dużej mierze dla partnera. „Dla siebie” jest to słowo klucz, ponieważ idealna żona i partnerka powinna kochać siebie i być pewna swoich możliwości. Jeśli nie kochamy siebie, nie umiemy się doceniać i dostrzegać pozytywów we własnej osobie, to najprawdopodobniej nie będziemy umiały być idealnymi kobietami dla swoich mężczyzn. Poza pewnością siebie ważne jest dbanie o siebie pod względem psychicznym i fizycznym. Wszelkie sposoby na dokształcanie się, rozwój oraz czas na hobby, ale również zwracanie uwagi na to, czy same sobie się podobamy w obecnej fryzurze, makijażu, swetrze, sukience etc., powoduje, że będziemy atrakcyjniejsze, a co za tym idzie idealne dla partnera. Zadbana i szczęśliwa kobieta to idealny prezent dla swojego partnera.

Bliżej ideału, czyli co robić a przed czym się powstrzymać

Idealizm w byciu partnerką powinien jednocześnie opierać się na sposobie, w jaki traktujemy swojego mężczyznę. Jeśli chcemy być kochane i szanowane, okazujmy tę miłość i szacunek swojemu mężczyźnie. Przede wszystkim nie zwracajmy na wszystko uwagi, nie wdawajmy się w szczegóły. Ciężko jest znosić krytykę od świtu do zmierzchu, tym bardziej jeśli robi to wieloletnia żona czy partnerka. Najgorzej jednak jest, gdy krytyka ta jest niekonstruktywna, wówczas partner traci chęci do działania, a jego kobieta oddala się coraz bardziej od ideału. Ponadto ważne jest, żeby mieć zaufanie do siebie i dać przestrzeń w związku, nie tłamsić swoim natarczywym jestestwem. Jednak co jest najważniejsze w byciu idealną partnerką czy żoną? Kochać mocno, niezmiennie i pomimo wszystko.

Każda kobieta jest inna, ma swoje humory, wady i zalety, ma również własnego mężczyznę, którego kocha i chce być dla niego idealną partnerką. Nie ma złotej recepty, by tego dokonać, są jedynie pewnie optymalne rozwiązania, które mogą sprawdzić się w każdym związku i każdej sytuacji. Najważniejsze jednak jest nawzajem się słuchać, wspierać i stawać się lepszym, ale według własnych, przemyślanych standardów.

Dodaj komentarz