Czy kariera modelki jest opłacalna?

Czy kariera modelki jest opłacalna?

Być na szczycie! Ale jak? Jak zacząć karierę modelki? Czy zawsze trzeba spełniać rygorystyczne wymogi branży? To jedne z wielu pytań, które zajmują umysł dziewcząt marzących o byciu top modelką. W odpowiedzi na Wasze troski zapytaliśmy o te sprawy profesjonalistów. O początkach w modelingu opowiedział w rozmowie z nami Michał Leszuk z warszawskiej agencji Specto Models.

Czy wymiary wystarczą?

W obecnych czasach wyznacznikiem dobrej modelki nie są tylko wymiary. Wiadomo to bardzo się liczy, bez odpowiednich wymiarów modelka ma ograniczone możliwości, jeżeli jest niska ma raczej małe szanse, żeby pracować na wybiegu, wtedy pozostają jej sesje do magazynów oraz bardziej komercyjne prace. Jednak to co liczy się prawie tak samo co wymiary to charakter, osobowość modelki. Modelka musi się wyróżniać, żeby zostać zauważoną. Na każdym castingu zadaje się im różne pytania, aby stwierdzić czy jest wstanie zawalczyć o swoją karierę i czy poradzi sobie w świecie modelingu. Nieraz bywa tak, że dziewczyna ma idealne wymiary, dobrze wygląda, ale nie ma charakteru- wtedy jest mniejsze prawdopodobieństwo, że się wyróżni spośród innych dziewczyn i dojdzie na sam szczyt.

Wiele czytelniczek pyta jaka jest szansa na to, że agencja zrobi dla nich wyjątek.

To bardziej zależy jaka jest to agencja. Wiadomo, że jeżeli są to topowe agencje to są małe szanse, aby zrobili wyjątek. Czasami dostajemy zgłoszenia od takich dziewczyn, wtedy jednak bardzo długo się zastanawiamy czy taka osoba ma szanse, aby pracować w modelingu, na jaki rynek się nadaje itp. Jeżeli kandydatka jest np. za niska to największą uwagę zwracamy na ciało, twarz. Musi zrobić na nas piorunujące wrażenie!

Często zdarza się, że w agencjach, new faces są tłem dla innych, zarabiających modelek. A jak to wygląda w Specto?

Jeżeli chodzi o promocję new face to wszystko zaczynamy od zrobienia modelce teczki za zdjęciami, bez tego ani rusz… Potem wrzucamy zdjęcia dziewczyny na fp, dajemy znać różnym portalom, że jest taka i taka osoba. To bardzo ważne, bo wtedy mogą być zauważone przez potencjalnych klientów. Jeżeli dziewczyna ma już dobre zdjęcia w port folio to proponujemy ją do magazynów oraz na sesje z dobrymi/znanymi fotografami.

Czy osoby nie w pełni dyspozycyjne mają czego szukać w agencji?

Wiadomo, modeling wiąże się z nieustannymi wyjazdami, podróżami, ale wszystko jest do dogadania. Jeżeli dziewczyna chodzi do szkoły i nie może wyjechać w tym czasie na kontrakt to dopasowujemy wszystko tak, aby każdemu pasowało. Chyba, że są to Fashion Week’i -wtedy nie jesteśmy wstanie zmienić dat. Tak samo jest z castingami do pokazów; niestety, ale modelka powinna być dyspozycyjna. My jednak staramy się, aby zajęcia modelki nie kolidowały z modelingiem. Dla nas również liczy się to, aby dziewczyna zdobyła wykształcenie, prezentowała coś z sobą.

Czy agencja ma przepis na top model?

Oczywiście jesteśmy wstanie rozpoznać kandydatki, które mają szanse być „top model”. Taka dziewczyna ma sobie „to” coś. Może nie dla wszystkich jest to oczywiste, jednak dobry scout/booker rozpozna to od razu. Nieraz jest tak, że na castingu widzimy, że dziewczyna ma potencjał, może jeszcze musi poćwiczyć nad czymś, coś w sobie zmienić, rozwinąć się. Później okazuje się, że taka dziewczyna robi światową karierę… To pokazuje, że nie każdy musi być od początku „top”. Wszystko zależy od potencjału i samozaparcia modelki.

Dodaj komentarz