Zastosowanie wycieraczek obiektowych w specjalistycznych warunkach: Przykłady z branży spożywczej, przemysłowej i medycznej.

Zastosowanie wycieraczek obiektowych w specjalistycznych warunkach: Przykłady z branży spożywczej, przemysłowej i medycznej.

Wycieraczki obiektowe znajdują zastosowanie w wielu branżach, zapewniając skuteczne zabezpieczenie eksploatowanych budynków przede zanieczyszczeniem. Produkty z tej grupy chronią przed zabrudzeniami zgromadzonymi na obuwiu, dzięki utrzymują posadzki i inne strefy wewnętrzne obiektu w nienagannym stanie. Wycieraczki obiektowe powstają z rozmaitych materiałów, a także różnią się konstrukcją i zastosowaniem. Wiele z nich doskonale sprawdza się chociażby w branży spożywczej, przemysłowej i medycznej.

Wycieraczki dedykowane branży spożywczej

W segmencie spożywczym szczególne znaczenie ma zastosowanie wycieraczek wykonanych z materiałów o powierzchni antybakteryjnej, które mogą być bez przeszkód używane w miejscach przetwarzania żywności. Dotyczy to wszelkiego rodzaju kuchni, piekarni czy zakładach przetwórstwa spożywczego, a także magazynów składujących produkty. Odpowiednio zaprojektowane wycieraczki systemowe pozwalają na utrzymanie higieny w takich obiektach, znacząco ograniczając ryzyko wystąpienia zanieczyszczeń mikrobiologicznych. W wielu budynkach branży spożywczej wymagane jest stosowanie elementów wyposażenia, które spełniają ścisłe standardy czystości i eliminują ryzyko zakażenia mikroorganizmami.

Rozwiązaniem optymalnym dla takich obiektów są wyroby wykonane z gumy. Producent wycieraczek obiektowych opracuje takie produkty również z myślą o eksploatacji w budynkach o dużym natężeniu ruchu, przez co sprawdzają się w intensywnie użytkowanych zakładach. Zastosowanie wysokiej jakości tworzyw sztucznych sprawia, że takie wyroby są odporne na niekorzystne warunki środowiskowe czy znaczne obciążenia mechaniczne. Wycieraczki gumowe mogą bazować na konstrukcji ażurowej, która pozwala na wykonanie dłuższych ciągów czyszczących w budynkach wielkopowierzchniowych. Na uwagę zasługują też modele o konstrukcji pełnej lub wypustkowej.

Rozwiązania dla segmentu przemysłowego

W budynkach eksploatowanych przez firmy z branży przemysłowej najlepiej sprawdzają się wycieraczki obiektowe o właściwościach antypoślizgowych, które chronią pracowników. Ich zastosowanie ma szczególne znaczenie w strefach wejścia i wyjścia, a także obszarach narażonych na występowanie mokrych lub oleistych warunków otoczenia. W przypadku niektórych budynków, obecność specyficznych instalacji przemysłowych podnosi ryzyko zagrożenia pożarem lub wybuchem. W takich obiektach konieczne jest zastosowanie modeli wykonanych z materiałów o właściwościach minimalizujących ryzyko zapłonu. Nowoczesne wycieraczki przemysłowe posiada w swojej ofercie firma Polentex. W branży tej bardzo dobrze sprawdzają się chociażby wyroby stalowe. Wycieraczki z tego materiału bazują na płaskownikach rozmieszczonych po całej powierzchni, połączonych trwale cynkowanymi ogniowo kratami. Taka budowa gwarantuje wysoką wytrzymałość, a zarazem sprzyja efektywnemu zeskrobywaniu zabrudzeń.

Produkty odpowiednie dla branży medycznej

Branża medyczna jest bardzo specyficzna, ponieważ obejmuje bardzo szeroki zakres placówek i innych obiektów. W szpitalach, klinikach czy gabinetach również zaleca się stosowanie wycieraczek obiektowych o powierzchni antybakteryjnej, która zapobiega przed rozprzestrzenianiem się infekcji oraz skutecznie utrzymuje sterylność najwrażliwszych obszarów budynku. Dla takich stref odpowiednie będą też wycieraczki antypoślizgowe, ponieważ podnoszą bezpieczeństwo pacjentów, personelu medycznego czy odwiedzających. Obecnie w wielu budynkach branży medycznej wykorzystuje się też produkty o właściwościach antyalergicznych, co ma szczególne znaczenie dla obiektów wymagających ścisłej kontroli pyłów i innych alergenów.

Rozwiązaniem optymalnym dla tego segmentu będą chociażby modele aluminiowe. Ich dużą zaletą jest możliwość wykorzystania kilku wkładów czyszczących, a także neutralny i estetyczny wygląd. Producent wycieraczek systemowych z aluminium zadbał również o prostotę ich montażu, co w połączeniu z ograniczoną do minimum konserwacją gwarantuje bezproblemową eksploatację.

Dodaj komentarz