Cięcie laserowe 3D – komu warto je zlecić?

Cięcie laserowe 3D – komu warto je zlecić?

Używanie lasera pozwala wykonać precyzyjne cięcie, które pozostawia czyste i gładkie krawędzie blachy, rur, czy innych elementów. Jeśli zatem masz do pocięcia tego typu rzeczy i szukasz miejsca, gdzie wykonasz usługę cięcia z precyzyjną dokładnością, to warto rozważyć ofertę firmy Gubad, która posiada znakomity sprzęt, dzięki któremu uzyskasz pożądany efekt.

Precyzyjne cięcie laserowe 3D – dlaczego warto?

Cięcie laserowe 3D to coraz chętniej wybierana usługa, która umożliwia uzyskanie znakomitej precyzji cięcia w znacznie krótszym czasie. Laserowa technologia pozwala przy tym wycinać bardziej zaawansowane kształty i mikroskopijne otwory, których nie jest w stanie wyciąć żadna inna maszyna, ani człowiek.

Na szczególną uwagę zasługują możliwości laserowego cięcia, które można uzyskać dzięki wycinarce SpaceGear. Jest to wycinarka, która posiada aż sześć ruchomych osi, które bez trudu idealnie potną arkusze blach, rury, profile, czy inne elementy, które były wcześniej gięte lub tłoczone.

Cięcie takim laserem sprawdza się idealnie dla osób i firm, którym zależy na precyzji, szybkości i dokładności. Technologia lasera sprawdza się także znakomicie w przypadku usuwania naddatku materiału, a także wykonywania specyficznych otworów np. w wytłoczkach. Jest to szczególnie ważne, ponieważ przed tłoczeniem mogłyby one zostać zdeformowane.

Za możliwością uzyskania takiej precyzji stoi również dobre oprogramowanie lasera. W przypadku cięcia rur uwzględnia ono grubość materiału, dzięki czemu nawet w przypadku cięcia prostopadłego względem osi rury, jej wymiary zostają precyzyjnie zachowane.

A jeżeli już mowa o laserze oraz jego parametrach, to nie sposób pominąć kwestii roboczego stołu. Urządzenie ograniczają, póki co wymiary, które wynoszą 2700x1350x300 mm. Z kolei średnica elementu mocowanego uchwytu obrotowego wynosi 250 mm, zaś prześwit uchwytu 160 mm. Warto mieć jednak na uwadze, że Gubad oferuje także inne usługi cięcia i obróbki. Są one dostosowane do materiałów o innych wymiarach i specyfikacji.

Dlaczego warto wybrać laserowe cięcie 3D w firmie Gubad?

W Polsce działa wiele firm, które oferują usługę cięcia laserowego 3D. Nie wszędzie jednak cena zachęca do skorzystania z oferty. Również i inne czynniki mają wpływ na ostateczny wybór. Zaliczyć do nich można fachowe doradztwo, rozszerzoną ofertę, czy posiadanie innych maszyn przydatnych w obróbce metali i nie tylko.

Cechy te spełnia firma Gubad, która znana jest z wykonywania usług CNC, a także kompleksowej obróbki metali, wzornictwa i produkcji. Firma realizuje swoje usługi szybko i terminowo, przy wykorzystaniu najlepszej jakości sprzętu i maszyn.

Dodaj komentarz