Czy można wziąć pożyczkę na raty przez Internet?

Czy można wziąć pożyczkę na raty przez Internet?

W ostatnich latach bardzo popularne stały się zobowiązania finansowe zaciągane przez Internet. Nie tylko dlatego, że są one bezpieczne, ale też z uwagi na ich wygodę. Nie wymagają one bowiem dużej ilości czasu i energii. Wniosek można złożyć bez wychodzenia z domu. Brak konieczności udania się do fizycznej placówki firmy pożyczkowej docenią zwłaszcza ci, którzy pracują w godzinach, w których takie placówki są otwarte, więc mogą złożyć wniosek tylko w niestandardowych godzinach.

Rzecz jednak w tym, że pożyczki przez Internet są kojarzone głównie z tak zwanymi chwilówkami (pożyczkami krótkoterminowymi, udzielanymi z reguły na kilkanaście lub kilkadziesiąt dni – w i h przypadku zobowiązanie nie jest dzielone na raty). Pojawia się więc pytanie: czy można wziąć pożyczki na raty online? Sprawdź!

Pożyczki na raty online są możliwe

Mimo że pożyczki ratalne wiążą się z większym ryzykiem dla wierzyciela (przy pożyczkach krótkoterminowych znacznie szybciej odzyskuje on całość pożyczonych środków wraz z nawiązką), to one również coraz częściej udzielane są przez Internet. Wynika to z faktu, że istnieje duży popyt na pożyczki na raty online, a klienci coraz częściej oczekują, że będą mogli załatwić daną sprawę w sieci.

Zaciąganie zobowiązań finansowych osobiście staje się mniej popularne, szczególnie wśród ludzi młodych, w związku z czym firmy pożyczkowe wprowadzają do swoich ofert nowe produkty finansowe, pozwalające na ograniczenie wszelkich formalności do minimum. Żeby uniknąć udzielenia pożyczki nieuprawnionej osobie, w przypadku pożyczek przez Internet starannie weryfikowana jest tożsamość wnioskodawcy.

Może zostać do tego wykorzystany na przykład przelew weryfikacyjny. Jest on szybkim i wygodnym rozwiązaniem, dającym (wraz z innymi danymi wprowadzonymi we wniosku, które powinien znać tylko pożyczkobiorca, takimi jak numer i seria dowodu osobistego) dużą pewność, że wnioskodawca jest tym, za kogo się podaje.

Jak wziąć pożyczkę na raty przez Internet?

Proces zaciągania pożyczki na raty przez Internet jest obecnie bardzo prosty. Zazwyczaj sprowadza się on do wypełnienia wniosku na stronie pożyczkodawcy, a następnie potwierdzenia swojej tożsamości, na przykład na wspomniany już powyżej sposób.

We wniosku o pożyczkę powinny zostać zawarte przede wszystkim dane osobowe wnioskującego (imię i nazwisko, data urodzenia, PESEL, numer i seria dowodu osobistego i inne), a także informacje dotyczące jego dochodów. Firma pożyczkowa może na przykład zapytać o formę zatrudnienia, wysokość dochodów, NIP pracodawcy czy nazwę stanowiska. Pozwoli to szybko ustalić wypłacalność potencjalnego klienta.

Dodaj komentarz