Jakie kwalifikacje do pracy w fitness klubie?

Jakie kwalifikacje do pracy w fitness klubie?

Marzysz o pracy w fitness klubie? Chcesz zostać trenerem personalnym ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Dowiedz się co musisz umieć, by pracować w tej branży. Poznaj wady i zalety pracy na siłowni.

Praca w branży fitness – czego oczekuje się od pracowników?

Wszystko zależy od tego, kim chcesz zostać. Inne kwalifikacje są dla osób chcących zostać managerem dużej sieci fitness, inne do recepcji a jeszcze inne dla kandydatów na trenera personalnego. Jeśli marzysz, by pomagać ludziom w osiągnięciu dobrej sylwetki to na samym początku powinieneś zacząć od swojego wyglądu. Teoria to przecież nie wszystko, twoja sylwetka pokazuje poniekąd jakim będziesz trenerem.

Jeśli twój wygląd pozostawia wiele do życzenia to może się okazać, że będziesz miał problem ze znalezieniem osób chętnych do ćwiczeń w twoim towarzystwie. Odpowiednia wiedza teoretyczna to jedno, drugą sprawą będzie właściwe podejście do osób ćwiczących na siłowni. Dobry kontakt to kolejna ze spraw, która jest niezwykle istotna w pracy trenera personalnego.

Musisz jednak wiedzieć, że to głównie własny wyglądem zaprezentujesz swoją wiedzę na temat ćwiczeń i zdrowego odżywiania. Jeśli masz jakieś braki kondycyjne to koniecznie warto je nadrobić zanim zaczniemy starać się o pracę w naszym wymarzonym fitness klubie.

Dobry wygląd to podstawa

Jeśli do perfekcyjnej formy brakuje ci kilku kilogramów to możesz szybko się ich pozbyć. Co zrobić, by w końcu wyglądać tak, jak tego chcemy?

Podstawa to oczywiście:

 • Dobra dieta,
 • Odpowiednie ćwiczenia,
 • Czas na regenerację,
 • Właściwe wspomaganie.

Pierwsze trzy punkty są jasne i chyba nie trzeba tu dodawać nic więcej. Jeśli chodzi o wspomaganie to mamy szeroki wybór środków, które pomogą pozbyć się tkanki tłuszczowej z organizmu. Nieustającą popularnością cieszą się popularne spalacze tłuszczu.

Do najpopularniejszych należą:

 • Universal Animal Cuts,
 • Trec CleanBurexin,
 • Formotive Fat Hunter,
 • Sport Definition Fat No More.

Wszystkie te preparaty przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej i sprawiają, że nasza sylwetka stopniowo wygląda coraz lepiej. Zdecydowanie najbardziej sprawdzają się w sytuacji, gdy na naszym ciele zalega niewielka ilość tkanki tłuszczowej i musimy wykonać ten ostatni szlif, który sprawi, że staniemy się posiadaczami figury idealnej. Więcej informacji o odchudzaniu z wykorzystaniem suplementów znajdziesz na portalu dopilar.pl. Pamiętaj jednak, że ani spalacze, ani tym bardziej inne suplementy nie załatwią wszystkiego za ciebie!

Trener personalny i jego obowiązki

Skoro chcesz zostać trenerem personalnym to z całą pewnością chciałbyś dowiedzieć się co będzie należeć do twoich obowiązków. To nie tylko praca z klientem i dobry kontakt. Do obowiązków trenera personalnego zaliczamy między innymi:

 • Analiza składu ciała,
 • Dbałość o sprzęt w klubie,
 • Doradztwo z zakresu suplementów i dietetyki,
 • Prowadzenie zajęć w grupach,
 • Stały nadzór nad ćwiczącymi.

Jak widzisz musisz zdobyć wiedzę nie tylko z zakresu ćwiczeń ale także dietetyki i suplementacji. Pełne doradztwo, którego będziesz mógł udzielić sprawi, że staniesz się kompletnym trenerem, który będzie mógł od podstaw prowadzić zarówno początkujących jak również bardziej zaawansowanych klientów.

Pamiętaj, że niezwykle istotną sprawą są szkolenia, które pozwolą ci doskonalić swoje umiejętności i poszerzać wiedzę o najnowsze informacje, których będą poszukiwać twoi klienci. Aktualna wiedza to absolutna podstawa w pracy trenera personalnego na każdej renomowanej siłowni. Nie ważne gdzie pracujesz – w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu czy Poznaniu – bez ciągłego samodoskonalenia nie będziesz w stanie osiągnąć sukcesu w tej branży.

Praca w fitness klubie – odpowiedzialna i satysfakcjonująca

Praca w dużym klubie fitness to odpowiedzialne zajęcie. Prowadzimy ludzi, którzy często stawiają pierwsze kroki na siłowni. Musimy wiedzieć w jaki sposób ich poprowadzić, by nie spowodować zniechęcenia. Odpowiednia dieta, właściwa rozpiska ćwiczeń i suplementacja, która pozwala na przyspieszenie efektów – to wszystko musi się zgrać w jedną całość i spowodować uśmiech na twarzy ćwiczących.

Bardzo ważną rzeczą, na którą musi zwrócić trener personalny w swojej pracy jest utrzymanie odpowiedniej motywacji osób ćwiczących. Bardzo często jest to trudne bo osoby, które zaczynają swoją przygodę z siłownią oczekują szybkich efektów przy minimalnym nakładzie pracy.

Bardzo często nie jest to jednak możliwe. Dlatego właśnie warto wspierać się suplementami bo nic nie motywuje bardziej od szybkich efektów, które później wystarczy wyłącznie utrzymywać.

Jeśli poskładamy wszystkie rzeczy takie jak dieta, suplementy i trening w jedną całość to osiągniemy w tej branży spory sukces.

Dodaj komentarz