Dieta redukcyjna – na czym polega i czy jest skuteczna w walce ze zbędnymi kilogramami?

Dieta redukcyjna – na czym polega i czy jest skuteczna w walce ze zbędnymi kilogramami?

Zdrowe odżywanie, tabletki na odchudzanie oraz ruch jeszcze nigdy nie był tak bardzo reklamowany, jak teraz. Praktycznie na każdym kroku – zarówno w internecie, jak i w telewizji można zobaczyć różnego rodzaju pomysły na diety. Mają one na celu nie tylko wspomóc walkę z nadprogramowymi kilogramami, ale także oczyścić organizm i poprawić nasze samopoczucie. Jedną z takich diet jest dieta redukcyjna, którą polubiło miliony Polek. Na czym ona polega i co warto o niej wiedzieć? Podpowiadamy.

Czym jest dieta redukcyjna?

Dieta redukcyjna polega na zbilansowanym oraz dopasowanym do naszych indywidualnych potrzeb programie żywieniowym. Jej celem jest wdrożenie zdrowych nawyków żywieniowych oraz utrata zbędnych kilogramów przez osobę, która ją stosuje. To rozwiązanie, które szczególnie może spodobać się osobom, które mają już dość „diet cud” oraz efektu jojo. Na samym początku diety redukcyjnej zaleca się wykonanie pomiarów ciała, co ułatwi późniejsze porównywanie efektów. Takie działanie ma też silną moc motywującą i pozytywnie nastraja nas do procesu odchudzania.

Kolejną rzeczą, która wiąże się z dietą redukcyjną, jest ustalenie zapotrzebowania żywieniowego oraz przestrzeganie systematycznych odstępów czasu między posiłkami. Dzięki indywidualnie dopasowanemu planowi żywieniowemu organizm przyjmuje optymalną liczbę kalorii, a w organizmie nie powstają procesy katabolizmu. Można więc śmiało powiedzieć, że dieta redukcyjna jest idealna dla osób, które w zdrowy sposób chcą zrzucić zbędne kilogramy.

Zasady, do których należy się stosować podczas diety redukcyjnej

Tak jak każda dieta, także ta redukcyjna ma kilka uniwersalnych zasad, do których należy się stosować. Dzięki temu przyniesie ona pożądane rezultaty i nie doprowadzi do problemów ze zdrowiem. Na samym początku należy zdać sobie sprawę ze swoich problemów z wagą. Tylko wtedy uświadomimy sobie, że dieta jest nam potrzebna i będziemy mocniej trzymać się swojego postanowienia dotyczącego zrzucenia kilogramów.

Bardzo pomocne w tym procesie jest spotkanie się z dietetykiem lub skorzystanie z wiedzy zawartej na blogu tematycznym https://dietetyk.edu.pl/. Suplementy na odchudzanie czy też leki na odchudzanie bez odpowiedniej diety i ewentualnego ruchu mogą przynieść niezadowalające rezultaty. Dietetyk pomoże Ci rozpisać plan żywieniowy oraz obliczy Twoje zapotrzebowanie kaloryczne. Kolejną zasadą jest dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości wody (przynajmniej 2l dziennie) oraz regularne jedzenie.

Dodaj komentarz