Jak zadbać o każdy punkt tarcia? Z pomocą dobrej pompy!

Jak zadbać o każdy punkt tarcia? Z pomocą dobrej pompy!

Istnieje wiele metod smarowania maszyn w fabrykach, zakładach a także w pojazdach terenowych i drogowych. Można to zrobić za pomocą tradycyjnego smarowania ręcznego (smarowniczki, puszki olejowe, smarownice) lub poprzez scentralizowany system smarowania lub smarowania (pompa smaru, pompa oleju i pompa natryskowa).

Co z tradycyjnym smarowaniem?

Przez lata toczyło się wiele dyskusji na temat tradycyjnego smarowania ręcznego. Polegało to na tym, że konserwator chodził ze smarownicą, wspinał się na maszynę i musiał oszacować, ile smaru należy wcisnąć w łożysko. Chociaż zapewniało to spokój ducha, że każdy punkt tarcia ulegał smarowaniu, nie był to najskuteczniejszy sposób – tym bardziej, gdy porównać to do współczesnej pompy do smaru. Maszyny często przechodzą okresy niedostatecznego lub nadmiernego smarowania w porównaniu ze smarowaniem centralnym, które utrzymuje maszynę w optymalnej strefie smarowania.

Scentralizowane systemy smarowania z pomocą pompy do beczki są najbardziej efektywnym i ekonomicznym rozwiązaniem, gdy przestoje maszyny, wymiana części i koszty ogólne są uwzględniane w równaniu smarowania.

Dlaczego pompy do smarowania mają sens?

Istnieje wiele zalet używania pompy do smaru – niezależnie od tego, czy jest to jednostka ręczna, czy automatyczna. Zaletą jest to, że zapobiega marnotrawstwu. Oferuje lepsze nasycenie, długowieczność, szybkość i dokładność. Dostawa smaru jest kontrolowana i mierzona, a jednostka jest samowystarczalna. Pompa do beczki ze smarem sprawia też to, że operacja jest przewidywalna i wiele łożysk można smarować z jednego centralnego punktu, a smar znajduje się w zbiorniku i można go uzupełnić w dowolnym momencie.

Zastosowanie przemysłowe pompy do smaru

Szukając odpowiedniej pompy do smaru – warto zwrócić uwagę na propozycje producenta, który nawiązał kluczowe relacje z wiodącymi producentami, aby zapewnić najszerszy wybór produktów w branży. Jeśli chodzi o pompy do centralnego smarowania, dostępne marki na rynku online, jak i stacjonarnym zdecydowanie zapewniają wybór tak duży, iż nikt nie powinien mieć problemu ze znalezieniem pompy do beczki ze smarem dopasowanej do potrzeb. W przypadku pomp do smarowania warto też szukać marek, których propozycje mogą być wykorzystywane w kilku branżach, takich jak papier, żywność, napoje, górnictwo, opakowania, druk i wiele innych. To daje pewną wszechstronność i elastyczność, z których zdecydowanie warto korzystać w ramach indywidualnych potrzeb odnośnie do najlepszego i dopasowanego smarowania.

Dodaj komentarz