Jak zmotywować się do pracy – najlepsze sposoby

Jak zmotywować się do pracy – najlepsze sposoby

Każdy z nas doskonale zna to uczucie bezsilności, kiedy przychodzimy do pracy i zupełnie nic nie chce się nam robić. Przez brak motywacji nawet najprostsze czynności wydają się nam trudne i wykonujemy je dwa razy dłużej. Jeśli czujesz oddech szefa na karku i musisz nadrobić zaległości, szybko musisz zmotywować się do działania. Jak to zrobić? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka prostych sposobów na to, jak zmotywować się do pracy w skuteczny sposób.

Sposoby na to jak zmotywować się do pracy

Zaplanuj dzień pracy

Przychodząc do pracy bez określonych celów, które chcesz zrealizować tego dnia, a co gorsza bez motywacji najprawdopodobniej przez całe osiem godzin nie zrobisz zbyt wiele. Jeśli zaplanujesz po kolei każdą godzinę spędzoną w pracy i będziesz trzymać się tego planu, to spożytkujesz ten czas w pożyteczny sposób i z pewnością zrobisz więcej, nawet jeśli Ci się nie chce.

Ustal cele

Zanim jednak zaplanujesz co chcesz zrobić danego dnia, zastanów się nad tym, jakie cele chcesz spełnić. Mogą to być cele na dany dzień, tydzień, a nawet miesiąc. Realizowanie swoich postanowień i celów powinno obudzić w Tobie motywację. Będziesz czuć satysfakcję za każdym razem, gdy odhaczysz ze swojej listy kolejne zrobione zadanie.

Zmień myślenie

“Nie chce mi się”, “Nie lubię swojej pracy”, “Nie dam rady” niech podniesie rękę ten, kto choć raz nie pomyślał, choć o jednej z tych rzeczy. Każdy czasem ma chwilę załamania i w głowie kłębią się wtedy jedynie ciemne myśli. Nie należy jednak się załamywać i staraj się wtedy myśleć pozytywnie. Wmawiaj sobie, że dasz rade tak długo, aż w końcu naprawdę w to uwierzysz. Powtarzając w głowie cały czas negatywne myśli, nie będzie Ci łatwiej się zmotywować. Wręcz przeciwnie, stracisz wszystkie siły i uwierzysz w to, że naprawdę jest źle w momencie, gdy możesz popracować nad tym, żeby było lepiej.

Unikaj rozpraszaczy

Przeglądanie facebooka, odpisywanie na wiadomości i czytanie artykułów w internecie wcale nie pomoże Ci się zmotywować. Jeśli wiesz, że masz do zrobienia coś ważnego, postaraj się odciąć od wszystkich rzeczy, które mogą Cię rozproszyć.

Pamiętaj o nagrodach

Różnego rodzaju nagrody i pochwały mogą zmobilizować Cię do tego, abyś w pracy dawał z siebie wszystko. Pomyśl o tym, że przez 8 godzin będziesz musiał ciężko pracować, ale po pracy czeka Cię nagroda w postaci wyjścia do kina, obiadu w restauracji, zakupów w centrum handlowym itp. Praca stanie się o wiele przyjemniejsza z myślą, że jeśli ją wykonasz, to będziesz mógł się zrelaksować i sam się nagrodzisz za swoje starania. Będziesz mieć poczucie, że Twoja praca może przynieść Ci korzyści i dzięki temu zyskasz większą motywację do tego, aby ją wykonywać.

Nie poddawaj się

Najgorsze, co możesz zrobić to się poddać i zaakceptować stan braku motywacji. Cały czas musisz z nim walczyć i starać się robić wszystko, aby to zmienić. Jeśli bezczynnie będziesz siedział i czekał, aż motywacja sama do Ciebie przyjedzie, to możesz się nieprzyjemnie zawieźć. Nic nie przychodzi tak łatwo i na efekty trzeba trochę zapracować. Nawet jeśli bardzo Ci się nie chce, to staraj się mimo wszystko wykonywać swoje obowiązki. Nie robiąc nic, możesz stracić dużo czasu, a nie przyniesie to żadnych efektów.

Dodaj komentarz