Jaki brodzik wybrać konglomeratowy czy akrylowy?

Jaki brodzik wybrać konglomeratowy czy akrylowy?

Brodzik jest częścią praktycznie każdej kabiny prysznicowej. Jest też tak samo odpowiedzialny za komfort użytkowania jej. Z tego względu wybór odpowiedniego brodzika nigdy nie powinien być przypadkowy. Na rynku znajduje się wiele rodzajów brodzików natryskowych, które różnią się od siebie nie tylko kształtem czy rozmiarem, ale także materiałem, z jakiego zostały wykonane.

Do najbardziej popularnych zaliczyć można brodziki akrylowe oraz konglomeratowe. W dzisiejszym wpisie postaramy się przybliżyć jeden i drugi model, przedstawić ich wady i zalety. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem brodzika – koniecznie zapoznaj się z naszym dzisiejszym wpisem!

 

Brodzik konglomerat czy akryl?

Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wiele zależy od indywidualnych preferencji, od estetyki łazienki, a także i zasobności portfela. Już na wstępie pragniemy zauważyć, że brodziki konglomeratowe są sporo droższe od tych akrylowych. Są to jednak produkty, które pomimo dosyć wysokiej ceny posiadają wiele zalet.

Do najważniejszych zaliczyć można samą estetykę brodzików konglomeratowych. Materiał ten dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych, z tego względu tak łatwo jest dopasować go do wnętrza. Posiadając ciemną podłogę, można dobrać do niej brodzik w praktycznie takim samym wybarwieniu. Modele te dostępne są także w tradycyjnym białym kolorze.Warto wspomnieć o tym, że brodziki z konglomeratu odporne są na działanie UV, z tego względu kolor pozostaje ich niezmienny przed długie lata.

Jednym z ważniejszych ich atutów jest natomiast trwałość, wytrzymałość. Materiał ten jest więc odporny na uszkodzenia mechaniczne, uszczerbienia czy stłuczenia, nawet jeśli spadnie na niego coś ciężkiego.

prysznic bez brodzika

Konglomerat posiada właściwości antyseptyczne, jest więc bezpieczny w użytkowaniu. Jest to niezmiernie ważna cecha w przypadku, gdy z natrysku mają korzystać małe dzieci. Gładka powierzchnia konglomeratowych brodzików jest natomiast bezproblemowa podczas czyszczenia.

 

A może brodzik akrylowy?

Bardziej popularnym rodzajem brodzika jest ten wykonany z akrylu. Jego popularność jest związana z niską ceną, ale też i z zaletami akrylowych produktów. Brodziki prysznicowe z akrylu posiadają gładką, nie porowatą powierzchnię. Ze względu na nią czyszczenie jej nie jest problematyczne, zanieczyszczenia bowiem nie wchodzą w głąb porów, a pozostają na powierzchni. Akryl jest materiałem lekkim, bez problemu można go więc przetransportować czy zamontować. Brodziki akrylowe są estetyczne, występują w wielu wariantach, kształtach czy rozmiarach.

Wybierając brodzik akrylowy, warto jednak kupić go od sprawdzonego producenta. Często bowiem w marketach sprzedawane są modele, które niewiele mają wspólnego z dobrej jakości akrylem. Są nim tylko pokryte, w rezultacie czego szybko pękają i żółkną. Najbezpieczniej jest brodzik akrylowy kupić w sklepie branżowym online. Tam ceny markowych produktów są niższe, od tych w stacjonarnych salonach.

1 Comment

Dodaj komentarz