Odzież robocza i ochronna – 3 wskazówki, dlaczego warto ją stosować

Odzież robocza i ochronna – 3 wskazówki, dlaczego warto ją stosować

Jedną z niezbędnych rzeczy podczas wykonywania pracy jest odpowiednia odzież robocza. Każdy zawód wymaga oczywiście innego jej rodzaju, jednak jest ona konieczna do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikowi na danym stanowisku. Trzeba jednak pamiętać, iż odzież robocza i ochronna to dwa różne typy ubrań, mające odmienne zastosowanie i niesłusznie często mylone ze sobą. Odzież bhp powinna być zapewniona przez pracodawcę i spełniać określone normą wymogi. Jak zatem zapewnić odpowiednie wykonywanie pracy i czy sklep bhp zapewni wygodę i bezpieczeństwo?

 

  1. Odzież robocza

  2. Odzież ochronna

  3. Odzież robocza – kiedy stosować?

Odzież robocza

Odzież robocza ma za zadanie ochronić ubranie prywatne robotnika lub je zastąpić, w celu ochrony przed zabrudzeniem, uszkodzeniem lub zniszczeniem. Na niektórych stanowiskach wymagana jest odzież branżowa (np. dla kelnerów czy kucharzy), którą oferuje hurtownia bhp. W niektórych zawodach konieczne jest wykorzystanie odzieży jednorazowej. Najczęściej stosowane są ubrania robocze wykonane z tkanin typu bawełna lub mieszanka bawełny z poliestrem. Sklep internetowy bhp oferuje cieszące się dużą popularnością koszule, spodnie oraz obuwie, zarówno w wersji ocieplanej, jak i klasycznej. Wystarczy zajrzeć na stronę protect24.com.pl by przekonać się, że niezależnie od charakteru wykonywanej pracy zawsze znajdziemy coś dla siebie.

Odzież ochronna

Odzież ochronna bhp ma, w przeciwieństwie do roboczej, uchronić pracownika przed zagrożeniem, wynikającym z charakteru wykonywanej pracy. Zakładamy ją po to, by uniknąć zranienia bądź narażenia się na niekorzystne warunki lub działanie szkodliwych substancji. Czynnikiem szkodliwym może być na przykład ogień, prąd elektryczny czy zagrożenie biologiczne. Dlatego też odzież ochronna, oferowana przez sklep bhp online protect24.com.pl ma wszelkie certyfikaty bezpieczeństwa, dopuszczające ją do użytku i gwarantujące, że spełnia ona wszystkie wymagania, zawarte w odpowiedniej normie.

Odzież robocza – kiedy stosować?

Używanie odzieży roboczej nie zależy od widzimisię pracownika – jest ono wymogiem zarówno przepisów, jak i wewnątrzzakładowych regulaminów. Jeśli na terenie zakładu konieczna jest odzież robocza sklep internetowy pozwoli na zakup niezbędnych ubrań. Niestosowanie ubrań ochronnych naraża pracodawcę na duże kary, dlatego to właśnie on powinien dopilnować, by pracownicy dostosowali się do obowiązku lub zostali ukarani za nieprzestrzeganie przepisów. Dlatego wykorzystując odpowiedni bhp sklep właściciel firmy powinien odpowiednio wyposażyć pracowników, zapewniając bezpieczeństwo i wygodę podczas wykonywania przez nich obowiązków.

1 Comment

  1. Niektóre zawody są związane z narażaniem się pracowników, pracą w wymagających warunkach. Dlatego właśnie tak ważna jest wysokiej jakości odzież robocza, taka która zapewni maksymalny poziom ochrony, ale nie będzie też ograniczać, krępować ruchów utrudniając działania.

Dodaj komentarz