Ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości – jak powinno wyglądać?

Ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości – jak powinno wyglądać?

Ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości to pierwszy punkt kontaktu potencjalnego kupującego z ofertą. W związku z tym powinno być bogate w informacje, ale jednocześnie zachęcające, tak, aby dana osoba zainteresowała się nieruchomością i chciała dowiedzieć się więcej. Złe, nieciekawe, zbyt krótkie ogłoszenie może zniechęcić wiele osób i w konsekwencji wydłużyć okres między wystawieniem ogłoszenia a sprzedażą nieruchomości.

Jeśli zależy nam na czasie, będzie to podwójnie irytujące. Dlatego też do pisania ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości trzeba podejść strategicznie. Co powinno się w nim znaleźć, aby było ono maksymalnie skuteczne? O co trzeba zadbać przy jego umieszczaniu i czy trzeba tworzyć je samodzielnie? Na wszystkie te pytania znajdziecie odpowiedzi poniżej.

Jakie powinno być idealne ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości?

Przede wszystkim ogłoszenie powinno być napisane przystępnie, zrozumiałym, prostym językiem, ale jednocześnie zawierać najważniejsze informacje o nieruchomości: jej metrażu, ilości pomieszczeń, wyposażeniu, stanie, bliskości węzłów komunikacji, szkół i innych ważnych punktów.

Kilka zdań nie wystarczy, ale też nie należy pisać w opisie ogłoszenia całego wypracowania. Ogłoszenie ma bowiem tylko zaciekawić i wstępnie zapoznać daną osobę z nieruchomością, na wszelkie szczegółowe pytania odpowiemy my sami lub doradca, jeśli wystawiamy ogłoszenie poprzez agencję. Warto zadbać o dobre formatowanie treści, tak, aby nie była ona jedną wielką ścianą tekstu.

Kolejnym istotnym aspektem są oczywiście zdjęcia. Wielu potencjalnych kupujących w pierwszej kolejności zacznie przeglądać właśnie je, a potem dopiero zajrzy do opisu, więc muszą one zrobić dobre wrażenie. Postaraj się, aby były one ostre, wykonane przy dobrym oświetleniu i z kątów, które dają dobry ogląd na całość pomieszczania.

Zanim zaczniesz robić zdjęcia, zadbaj oczywiście o porządek i dobrą aranżację wnętrza, warto także pomyśleć o schowaniu zdjęć rodzinnych i innych tego typu personalnych ozdób, które mogłyby być widoczne w kadrze.

Nie musisz przygotowywać ogłoszenia samodzielnie

Jeśli nie masz czasu, chęci lub umiejętności, aby samodzielnie przygotować perfekcyjne ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości, nie ma powodu do obaw. Wystarczy, że poprosisz o pomoc dobre biuro nieruchomości. Uzyskasz od niego kompleksowe wsparcie na każdym etapie sprzedaży, dzięki czemu oszczędzisz sporo czasu, energii i nerwów, a do tego łatwej będzie Ci znaleźć kupca.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i szerokim kwalifikacjom specjaliści z biura nieruchomości Platinum House z pewnością będą w stanie stworzyć lepsze, skuteczniejsze ogłoszenie, więc warto im zaufać w tym zakresie.

Dodaj komentarz