Hotel dla zwierząt – miłość do czworonogów połączona z biznesem

Hotel dla zwierząt – miłość do czworonogów połączona z biznesem

Pomysł na biznes

Hotele dla zwierząt nie są nowością. Właściciele od dawna pozostawiają swoich pupili w takich placówkach, jeżeli nie mają akurat możliwości by się nimi zająć lub po prostu chcą wyjechać na urlop. Jednak, by prowadzenie hotelu dla zwierząt przynosiło zyski musi być przede wszystkim przyjazne dla czworonożnych gości. Jeżeli coś jest nie tak, właściciel szybko się zorientuje i na pewno więcej nie skorzysta z usług takiego hotelu. Ponadto opowie innym o swoich negatywnych spostrzeżeniach, a to na pewno nie sprzyja pozyskiwaniu klientów. Jeśli więc myślisz o rozpoczęciu takiej działalności musisz poważnie podejść do tematu i kochać zwierzęta – praca z nimi powinna być przyjemnością, a nie uciążliwym obowiązkiem. Jeśli nie lubisz zwierząt, to nawet nie zaczynaj  – będzie to męczące nie tylko dla ciebie, ale i dla zwierząt.

Hotel dla zwierząt – miłość do czworonogów połączona z biznesem

Pamiętaj, że prowadzenie takiego hotelu to praca 24 godziny na dobę – także fizyczna. Pracować trzeba czasami w nocy. Nie­raz może być tak, że któryś z psów szczekaniem będzie dopominać się spaceru. A jeśli wyjdzie jeden, zaraz kolejne będą tego chciały. Czasami po psa czy kota trzeba przyjechać wieczorem do domu właścicieli, a czasem już o godz. 6.00 rano chce go odebrać pan, który właśnie wrócił z urlopu. Utrudniona jest kwestia wakacji i spędzania świąt, czyli czasu, kiedy ruch w interesie jest największy. Jeśli liczysz na to, że w sezonie kogoś zatrudnisz, a sam wyjedziesz na urlop, to wiedz, że takie rozwiązanie się nie sprawdzi. Właściciel powierza ci swoje ukochane zwierzę, a to ogromna odpowiedzialność. Nie powinno się przekazywać obowiązków sezonowemu pracownikowi, który nie ma odpowiedniego podejścia do zwierząt. Osoby, które pomagają ci w sezonie raczej potraktują takie zajęcie tylko jako dodatkowy zarobek. Lepiej zatem mieć stałych, sprawdzonych pracowników, którzy w razie twojej nieobecności poradzą sobie z czworonogami – a ty będziesz mieć pewność, że odpowiednio wykonują swoje zadania.

Praca na pełen etat

Nawet jeżeli bardzo lubisz zwierzęta, to może się okazać, że miłość do nich to za mało, żeby prowadzić hotel. Ogromne znaczenie ma umiejętność opiekowania się nimi i obowiązkowość. To, że posiadasz jednego psa, wcale nie oznacza, że poradzisz sobie z prowadzeniem hotelu dla kilku lub kilkunastu zupełnie obcych. Zanim więc podejmiesz decyzję, bardzo poważnie się zastanów czy dasz sobie radę. A jeżeli jesteś pewien, że tak, włóż w to całe serce i działaj!

Dodaj komentarz