Jak zarobić pierwszy milion? To jest możliwe!

Jak zarobić pierwszy milion? To jest możliwe!

Jak zarobić pierwszy milion od zera? W Polsce?

Da się? Da się! W 2017 roku, około 20 tys. Polaków zarobiło przynajmniej milion złotych. Jednak nie jest to taka prosta sprawa.

Co ich łączy? Jest jedna rzecz. To przedsiębiorstwo.

Najważniejsze są cechy charakteru. Bez nich nie zostaniesz milionerem. Zatem, jakie to cechy?

Wytrwałość i determinacja w dążeniu do celu

Na początek, musisz nie tylko wiedzieć jak zarobić pierwszy milion w teorii ale przede wszystkim chcieć zarobić pierwszy milion. Brzmi banalnie, ale to właśnie ma się stać Twoim życiowym celem, którego pragniesz najbardziej ze wszystkiego. Musi być to Twoje największe marzenie. Każde Twoje działanie powinno być motywowane właśnie tą jedną myślą. Jeśli nie osiągniesz sukcesu w pół roku, nie poddawaj się! To zupełnie normalne, nie wszystko zdobywa się od razu. Trzeba być gotowym na zniesienie pasma porażek, by dopiero później, z czasem, wspiąć się po drabinie sukcesów. Tylko najsilniejsi potrafią być na tyle zdeterminowani, że osiągają swoje cele. Wytrwałość i determinacja wiążą się nierozerwalnie z drugą cechą. A jest nią…

Pracowitość

Jeśli nie jesteś w stanie poświęcić swojego życia pracy, przynajmniej w okresie początków w Twojej firmie, to nie zbudujesz przedsiębiorstwa, które przyniesie Ci miliony. Nigdy też nie spoczywaj na laurach, nie wiadomo co przyniesie Ci przyszłość. Rób coraz więcej, ale zachowaj ostrożność, ponieważ zbyt duże zaangażowanie może wiązać się również z utratą zdrowia, trzeba znać swoje granice i nie przeciążać swojego organizmu. Kariera to przecież dużo wyzwań i poświęceń.

Oszczędność

Umiejętność oszczędzania jest na drodze jak zarobić pierwszy milion kluczowe. Jest kluczowa przede wszystkim w zgromadzeniu kapitału, dzięki któremu można stworzyć swoje pierwsze produkty i usługi. Zazwyczaj, jeśli ktoś ma przypływ gotówki, wydaje je na przyjemności. Kupi wycieczkę za granicę, auto, jedzenie, nowe buty, książki, płyty. Tym sposobem, z narastającymi wydatkami, człowiek nie ma już kapitału na inwestycje, po prostu przyjemnie i dobrze żyje korzystając z chwili. Zatem zarabiając, odkładaj, a kapitał „sam” będzie się powiększał.

Logiczne myślenie

Jak zarobić pierwszy milion? Bez umiejętności logicznego myślenia się to nie obędzie. To jest coś, co można wykorzystywać całe życie i pomaga w budowaniu jakiegokolwiek biznesu. Nie chodzi jednak, by być mistrzem matematyki, szybkiego obliczania i przewidywania, ale o to żeby umieć logicznie myśleć, patrzeć na każdą zagadkę lub problem z innej perspektywy, bardziej praktycznej. Jeśli potrafisz rozwiązywać problemy, podchodzić logicznie do wszystkiego, co Cię otacza i chłodno oceniać fakty, będzie to bardzo przydatne jeśli zastanawiasz się jak zarobić pierwszy milion i kolejny.

Umiejętność dostrzegania i wykorzystywania szans oraz kalkulacja ryzyka

Co to właściwie oznacza? Dostrzeganie szans polega na tym, iż widzisz potrzeby ludzkie, które ty możesz zaspokoić. A jak to zrobić? Poprzez dostarczenie odpowiednich produktów i usług. Ważne jest też to, aby były one czymś lepszym niż to, co w danej chwili znajduje się na rynku, np. pod względem jakości, ceny, innowacyjności. Im więcej tych czynników, tym lepiej.

Chęć rozwijania się, podnoszenia kwalifikacji

Żeby coś osiągnąć, musisz być naprawdę dobry/a, w tym co robisz. Z rozwojem każdej firmy musi iść jednocześnie rozwój osobisty i rozwój Twoich umiejętności. Zapisuj się na kursy, czytaj magazyny, czasopisma naukowe, słuchaj uważnie starszych i bardziej doświadczonych, sięgaj po rady, gdy nie jesteś do końca pewny/a dalszych działań.

W jaki sposób można zarobić pierwszy milion?

Sposobów na to, jak zarobić pierwszy milion jest wbrew pozorom mnóstwo. Oczywistym jest, że pieniądze nie wezmą się znikąd, ale jest duża różnorodność w wyborze tego, jak je zdobyć. Niestety musi się to wiązać z pewnym ryzykiem. W bezpieczny sposób nie da się pomnożyć pieniędzy ani szybko, ani znacznie. Wobec tego mało dochodowe inwestycje, takie jak lokaty bankowe, których oprocentowanie wynosi z reguły około 1,5 do 2% nie mają miejsca bytu przy dużym zarabianiu. Mogą posłużyć jako dodatkowe źródło zarobku, ale zarobienie miliona w ten sposób potrwałoby zapewne kilkadziesiąt, jeśli nie kilkaset lat. Potencjalny zarobek jest zazwyczaj proporcjonalny do tego, jakie ryzyko trzeba podjąć. Jest on największy, kiedy wymagany jest także duży wkład własny. Mówi się, że żeby zarabiać pieniądze trzeba mieć pieniądze. Nie zawsze jest to prawda, ale w wielu przypadkach rzeczywiście tak jest.

Inwestycje o dużym stopniu ryzyka

Większość osób słysząc o inwestowaniu zapewne pomyśli o grze na giełdzie. Wciąż jest to ciekawy i dobry sposób na zarobek, jednak wymaga pewnej wiedzy, zarówno z zakresu finansów i ekonomii, jak i dziedziny, w którą będziemy inwestować. Z pewnością można jednak przy odrobinie szczęścia, cierpliwości i talentu zarobić pierwszy milion właśnie na giełdzie, a może nawet i więcej. Jeszcze ciekawszą i bardziej wypełnioną adrenaliną opcją dla wielu będzie obstawianie zakładów bukmacherskich. Sport to bardzo popularne hobby, więc w ten sposób można po części zarabiać na swojej pasji. Trzeba jednak uważać, aby przypadkiem nie uzależnić się od hazardu. Zarówno w przypadku gry na giełdzie, jak i zakładów bukmacherskich ważne jest, aby mieć odłożone oszczędności na czarną godzinę. Nigdy nie powinno się grać do ostatniej złotówki, zwłaszcza, jeśli decydujemy się na szczególnie ryzykowne inwestycje.

W co jeszcze można zainwestować?

Aktualnie świetnym miejscem na inwestycje jest rynek nieruchomości, chociaż oczywiście wymaga to sporego nakładu środków własnych. Rekompensują to jednak pokaźne zarobki i relatywny brak dużego ryzyka. Zakupione nieruchomości, zwłaszcza jeśli udało się je w jakiś sposób kupić taniej, niż się spodziewało, można odsprzedać po jakimś czasie z zyskiem. Coraz częstsza jest praktyka tak zwanego „house flippingu”. Polega to na zakupie nieruchomości i podniesieniu jej wartości rynkowej poprzez dokonanie napraw, remontów, potrzebnych zmian, a następnie jej sprzedaży za znacznie wyższą cenę. Nieruchomości nie trzeba jednak od razu sprzedawać – chociaż zajmie to pewien czas, można chociaż częściowo odrobić sobie jej koszt poprzez wynajmowanie jej. Zwłaszcza w miastach studenckich jest to bardzo lukratywny biznes – kilku studentów mieszkających w jednym mieszkaniu to duży zysk dla właściciela. To jest całkiem ciekawy sposób na to, jak zarobić pierwszy milion.

Teraz już wiesz jak zarobić pierwszy milion.

Bierz się do działania!

Dodaj komentarz