4 powody dla których warto założyć własną firmę

4 powody dla których warto założyć własną firmę

Z roku na rok coraz więcej polaków decyduje się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Stajemy się coraz bardziej przedsiębiorczym narodem, a liczba osób samozatrudnionych stale wzrasta. Co jest powodem tego, że tak chętnie decydujemy się na to, aby pójść „na swoje”?

1. Większa niezależność

To jeden z czołowych argumentów, który podają osoby, które mają własny biznes. Często uczucie oddechu szefa na karku jest na tyle nieznośne, że postanawiamy założyć własną firmę i sami sobie być przysłowiowym sterem, żeglarzem i okrętem. Praca na etacie mimo wielu zalet może być męcząca dla indywidualistów, którzy czują się ograniczeni przez kadrę kierowniczą lub szefa. Jeśli chcesz czerpać stuprocentową satysfakcję ze swojej pracy i mieć poczucie, że pracujesz na własny sukces, to idealnym rozwiązaniem będzie założenie własnej firmy. Większa niezależność finansowa i czasowa jest naprawdę atrakcyjna i może przesądzić o tym, że zdecydujemy się na własną działalność.

2. Większe zarobki

Prowadząc własną firmę, to Ty decydujesz o tym, jakie zlecenia przyjmiesz, a jakie nie są w Twoim guście. Na etacie często musimy robić rzeczy, które nie sprawiają nam przyjemności. Prowadząc własną działalność, masz większą swobodę i możesz robić to, co naprawdę lubisz. Co więcej, przedsiębiorcy z reguły mogą liczyć na większe dochody niż pracownicy etatowi. To ile zarobisz, zależy od Ciebie. Jeśli jesteś pracowity, ambitny i wiesz jak pozyskać wartościowych klientów, to możesz liczyć na bardzo wysokie zyski. Na początku może być Ci nieco ciężej. W nowe biznesy trzeba zainwestować dlatego pomocny może okazać się kredyt gotówkowy dla firm. Pamiętaj jednak aby się nie poddawać i cały czas iść po swoje.

3. Satysfakcja

Prowadzenie własnej firmy może być satysfakcjonujące i podbudowujące. Szacuje się, że co drugi właściciel firmy jest zadowolony ze swojej sytuacji. Dla porównania tylko co czwarta osoba na etacie miała te same odczucia co właściciele własnych przedsiębiorstw. Prowadząc własną firmę, możesz poznawać ciekawych ludzi, podróżować po świecie i jednocześnie pracować. To też świetna okazja do tego, aby rozwijać swoje umiejętności, realizować marzenia i spełniać się zawodowo.

4. Ulgi na start

Przez pierwsze 2 lata działalności firmy możesz korzystać z ulgowych składek na ZUS. Państwo zadbało o to, aby zakładanie własnej firmy się opłacało i już zapowiedziano następne udogodnienia dla osób, które prowadzą własną działalność. Osoby, które chcą zacząć swoją przygodę z biznesem, z pewnością nie będą miały pod górkę. Jeśli dodatkowo zdecydujesz się, na kredyt gotówkowy dla firm, żeby zainwestować w niezbędne sprzęty, lokal lub szkolenia to sukces masz praktycznie w zasięgu ręki.

Dodaj komentarz