Reklama dźwignią handlu. Dlaczego warto się reklamować i jak robić to dobrze?

Reklama dźwignią handlu. Dlaczego warto się reklamować i jak robić to dobrze?

W dzisiejszych czasach dotarcie do klienta ze swoim produktem wydaje się coraz trudniejsze. Zewsząd otacza nas ogrom dóbr dostępnych dla każdego, kto może za nie zapłacić, ale także reklamy, od których trudno się opędzić.Prawdą jest, że nasi odbiorcy coraz szybciej stają się wyczuleni na wszelkie komunikaty, które wydają się im zbyt nachalne. Powoduje to zmniejszenie zainteresowania naszymi usługami oraz spadek zaufania do samej marki. Naszym zadaniem jest sprawienie, by potencjalny klient dokonał zakupu i wrócił po więcej. Dlatego potrzebujemy reklamy niezawodnej. Pamiętajmy, że to właśnie ona jest dźwignią handlu.

Content marketing

Tak zwany marketing treści jest jednym ze sposobów na stworzenie reklamy idealnej dla odbiorcy, która pozwoli nam na zbudowanie trwałej relacji, co w ostateczności doprowadzi do zyskania stałego klienta. Wiele osób nadal nie docenia content marketingu, myśląc o nim jako o zbyt pośredniej formie dotarcia użytkowników. Niestety nadal wśród przedsiębiorców występuje przekonanie, iż przekaz stricte reklamowy jest najlepszym sposobem na zachęcenie do sprzedaży. Te czasy już dawno się skończyły – teraz “content is king”.

Edukowanie klienta

Powiedzenie wprost “kup mój produkt, bo jest najlepszy” już nie wystarczy. Teraz przekaz reklamowy musi skupić się na samym kliencie oraz tym, co jesteśmy w stanie mu dać. A nasze usługi nie są jedynym dobrem, którym operujemy. Mamy także wiedzę – jesteśmy przecież specjalistami w swojej branży. Przestajemy zatem sprzedawać (przynajmniej bezpośrednio), a zaczynamy edukować. Niech za przykład posłuży nam bardzo popularna ekologiczna żywność. Jeśli posiadamy sklep z tego typu produktami, musimy przekonać klienta, dlaczego to właśnie nam powinien zaufać. Dajmy mu zatem to, czego nie znajdzie nigdzie indziej. Na naszej stronie powinny się zatem znaleźć

  • ciekawe artykuły dotyczące zdrowego odżywiania,
  • przepisy do wykorzystania,
  • filmiki, w których specjaliści od żywienia opowiadają o pozytywnym wpływie ekologicznej żywności na organizm,
  • infografiki z danymi statystycznymi.

Przekazując swoją wiedzę pokazujemy, że nie zajmujemy się tym tylko dla zysku, ale przez wartości. I to jest słowo klucz. Wartości, które wiążą się z naszym produktem: zdrowie, szczęście, pewność siebie. Jedząc naszą żywność klient nie zdobywa samego przedmiotu, ale serię wartości, którą mu obiecujemy. Robił to już Steve Jobs, pokazując, że produkty Apple są skierowane do indywidualistów, ludzi tworzących przyszłość. Warto uczyć się od najlepszych.

Czas i mierzalność wyników

Pamiętajcie, że content marketing wymaga od nas czasu i dużej ilości pracy. Jedna zła decyzja, pokazanie klientowi, że nie obchodzą nas jego problemy, a możemy stracić wszystko. Dodatkowo nie zapominajcie o mierzeniu wyników. Sprawdzajcie, jak dużo osób dzieli się Waszymi treściami, ile użytkowników reaguje na Wasze wpisy na Facebooku. To naprawdę potrafi być czasochłonne. Jeśli zatem sami nie macie do tego głowy – zatrudnijcie specjalistów. Firma reklamowa dobrze zajmie się kontaktem z klientami oraz ich odpowiednią edukacją.

Dodaj komentarz