Wybór odpowiedniej sofy

Wybór odpowiedniej sofy

Kiedy przychodzi pora na urządzenie salonu, trudno sobie wyobrazić, żeby zabrakło w nim sofy. To ona będzie centrum dla rodziny każdego wieczora podczas rozmów i wspólnego oglądania telewizji. Sofa https://www.meble.pl/meble/sofy/ tworzy atmosferę salonu i decyduje o jego przytulności i wygodzie. Decyzja o zakupie sofy powinna być wyborem, z którego będziemy zadowoleni.

Jaką sofę wybrać?

W pewnym sensie można wybrać wszystko, co spodoba się użytkownikom. Jednak warto zastanowić się, co chcemy osiągnąć wstawiając do naszego pomieszczenia sofę i czy dany model będzie tutaj w pełni pasował.

Podstawą wydaje się być wielkość sofy, szczególnie w sytuacji, gdy mamy do umeblowania niewielki salon. Pomierzmy miejsce, gdzie chcemy ulokować sofę i zwracajmy uwagę na wymiary w sklepie. Szczególnie w sklepach internetowych, gdy nie zobaczymy produktu na żywo, przeczytajmy dane. Niektóre modele są zbudowane z rozmachem, a tymczasem można znaleźć nawet małe sofy narożne, skomponowane w linii minimalistycznej. Nasza nowa sofa musi pasować do ogólnego stylu salonu. Szczególnie jeśli zadbaliśmy o to, by wszystkie pozostałe elementy ze sobą współgrały i tworzyły jakiś ład. Jeżeli ten ład polega na utworzeniu wnętrza retro, nie kupimy raczej skórzanej sofy z metalowymi wykończeniami. Bardziej odpowiednia będzie tutaj przykładowo teatralnie wyglądająca Sofa Manchester 3 z przeszytymi guzikami na obiciu. Do nowoczesnych wnętrz oczywiście bardziej będzie pasowała sofa w geometrycznym, prostym kształcie, jak Sofa Martina na stalowych, smukłych nóżkach.

Funkcjonalność sofy

Jeżeli posiadasz duży dom i pokój gościnny, możesz sobie pozwolić na postawienie w salonie zwykłej jednofunkcyjnej sofy do celów siedzenia. Są one zwykle lżejsze, wyglądają elegancko i nowocześnie. Przykładem może być Sofa Rodeo od producenta Be Pure Home – prostota i lekkość w jednym. Często jednak nasze salony pełnią funkcję sypialni dla gości, którzy zdecydują się zostać u nas na noc. Warto mieć wtedy możliwość rozłożenia sofy do spania. Prawdę mówiąc większość sof ma taką możliwość. Klasycznym, prostym przykładem jest Sofa Nyaman od Koosjera. Brak bocznym oparć sprawia, że jest to mebel bardzo kompaktowy, zmieści się w niedużym pokoju. Bardzo elegancko prezentuje się Sofa Nils 3F od producenta Etap Sofa. Rozkłada się ona w prosty sposób i daje sporą powierzchnię spania. W przypadku sof wielofunkcyjnych warto sprawdzić, czy posiada ona pojemnik na pościel. Pojemnik taki posiada na przykład Sofa Malmo z kolekcji Classic. Jest to dużym ułatwieniem i oszczędnością miejsca w domu.

 

 

Dodaj komentarz