Zakładanie konta firmowego – jak wygląda cały proces?

Zakładanie konta firmowego – jak wygląda cały proces?

Zarządzenie firmowymi pieniędzmi jest o wiele prostsze, jeśli do dyspozycji ma się konto firmowe. Rachunek dedykowany firmowym finansom ułatwia monitorowanie wydatków oraz przychodów. To także duże ułatwienie, jeśli chodzi o wykonywanie przelewów do pracowników, kontrahentów i urzędów. Zakładanie firmowego konta nie jest trudne i w większości przypadków nie trwa dłużej niż 15-20 minut. Zobacz, jak wygląda cały ten proces.

Dokumenty niezbędne do założenia firmowego konta

Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, to do założenia firmowego konta potrzebujesz tylko trzech dokumentów. Przygotuj wpis do ewidencji działalności gospodarczej, kopię zaświadczenia o nadaniu numeru REGON oraz dowód osobisty. Większość banków umożliwia obecnie swoim klientom możliwość założenia konta firmowego przez internet. To prosty i wygodny sposób na otworzenie rachunku.

Cały proces trwa zaledwie kilkanaście minut, a konto może być aktywne nawet tego samego dnia, w którym je założysz. Wszystkie niezbędne dokumenty, takie jak umowa, zostaną Ci przesłane na adres mailowy w celu zapoznania się z nimi. Jeśli chodzi o zakładanie konta za pośrednictwem kuriera, to proces może wydłużyć się o kilka dni. Oczywiście możesz też założyć konto w sposób tradycyjny, odwiedzając stacjonarną placówkę banku.

Zakładanie konta firmowego przez internet

Zakładanie konta przez internet może wyglądać nieco inaczej w zależności od tego, który bank wybierzesz. W wielu przypadkach procedury są uproszczone do minimum i tylko przy pomocy kilku kliknięć możesz stać się posiadaczem firmowego rachunku bankowego. Umowę możesz podpisać w obecności kuriera, w oddziale banku lub w aplikacji mobilnej. Wystarczy wypełnić formularz, który jest dostępny na stronie banku. Następnie należy podpisać umowę i będziesz mógł już korzystać ze wszystkich możliwości, jakie daje firmowe konto.

Ranking kont firmowych

Konto firmowe ranking to duże ułatwienie w poszukiwaniu najlepszej oferty. Możesz szybko porównać oferty z różnych banków i sprawdzić, które rozwiązanie jest najbardziej opłacalne. Ranking kont zawiera informacje o opłatach za korzystanie z konta, wykonywanie przelewów i korzystanie z karty. Jeśli zainteresuje Cię konkretna oferta, wystarczy w nią kliknąć, aby przenieść się na stronę banku i założyć konto. Korzystanie z rankingów online jest bezpieczne i łatwe. Takie narzędzie jest bezpłatne, co oznacza, że zupełnie za darmo otrzymujesz dostęp do zestawień przygotowanych przez ekspertów. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze to skorzystaj z rankingu kont firmowych.

Dodaj komentarz