ABC sprzedaży produktów premium

ABC sprzedaży produktów premium

Faktem jest, że społeczeństwo w Polsce staje się coraz bogatsze. Z tego powodu na przestrzeni lat zmienia się nieco spojrzenie na zakupy i ich charakter – Polacy coraz chętniej sięgają po tzw. produkty premium, bo po prostu mogą sobie na nie pozwolić. Dodatkowym czynnikiem wpływający na taką sytuację jest fakt, że marka premium sama w sobie kojarzy się nam z towarem najwyższej jakości, jednak nie zawsze jest to prawdą.

Handel towarami premium w sieci nie należy do najłatwiejszych, przynajmniej na początku. Część przedsiębiorców wchodzących na rynek właśnie z takimi produktami nie potrafi się przebić przez konkurencję, bo dlaczego klienci mieliby zapłacić za etui na telefon nieznanej im marki kilkukrotnie razy większe pieniądze, niż za zwykłą silikonową osłonę? Okazuje się, że niewiele osób kupuje produkty marek premium, bo przemawia do nich wysoka jakość towaru, a jedynie „dla loga”. Sprzedaż produktów z wyższej półki jest więc przede wszystkim umiejętnością wypromowania marki i graniem na emocjach klientów.

Sposoby promowania marek premium

Pierwszym krokiem do sukcesu jest wspomniana wyżej reklama. Producenci marek premium powinni skupić się na profesjonalnym promowaniu produktów poprzez reklamy video, posty sponsorowane w social mediach lub promowanie się na tematycznych blogach. W ten sposób pokazujemy społeczeństwu logo naszej marki i zaczyna być ona rozpoznawalna. Dochodzi do tego komunikacja z potencjalnym klientem, która również odgrywa tutaj kluczową rolę. Należy pamiętać, żeby jak ognia unikać niskiej jakości bannerów reklamowych i ogłoszeń w nierenomowanych miejscach.

Wysoka jakość kojarzy się nie tylko z produktem, ale to także opakowania premium. Gdy ktoś szuka prezentu i waha się, który produkt wybrać, łatwo jest przewidzieć ostateczny wybór – klient wybierze ten, który ma najładniejsze opakowanie, które jest eleganckie i wskazuje na wysoką jakość zawartości. Opakowania premium są praktycznym i atrakcyjnym rozwiązaniem, które przyciąga uwagę klientów. Rozpoznawalność marki w połączeniu z przyciąganiem uwagi klientów jest działaniem, które przekłada się na wzrost sprzedaży i ostateczne zyski.

Podsumowując, sprzedaż produktów premium wymaga od przedsiębiorcy dużo więcej zaangażowania w cały ten proces, by mógł on odnotowywać zyski. Przyjęcie odpowiedniej strategii i zainwestowanie w najlepsze formy reklamy sprawią, że będzie on w stanie zarobić dużo więcej, niż inne konkurencyjne firmy zajmujące się masową sprzedażą swoich produktów w najniższych cenach.

Dodaj komentarz