Jak wygrywać atrakcyjne konkursy internetowe?

Jak wygrywać atrakcyjne konkursy internetowe?

Książka, gra komputerowa, meble, zegarek, a może coś innego? Konkursy internetowe kuszą atrakcyjnymi nagrodami. W większości mają na celu zapoznanie internautów z konkretną marką. To sprytny chwyt marketingowy, a przy okazji sposób na dostarczenie dreszczyku emocji podczas ujawniania wyników konkursu. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na wzięcie w nim udziału. Ale jak grać, żeby wygrać?

No właśnie, przede wszystkim – grać. Na pewno każdy z nas chciałby chociaż raz wygrać wymarzoną nagrodę w konkursie. A najlepiej kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt razy. Wygrać można praktycznie wszystko – od produktów spożywczych, poprzez książki i sprzęt RTV, aż po nagrody pieniężne. Autorzy konkursów internetowych wychodzą na przeciw potrzebom klientów, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Wystarczy próbować i… wykorzystać kilka wskazówek zwiększających nasze szanse.

Jak zacząć i gdzie szukać?

Przede wszystkim będziesz potrzebować komputera z dostępem do internetu. Przyda Ci się także trochę wolnego czasu – niektóre konkursy internetowe potrafią być czasochłonne, a im większa ilość konkursów, tym większa szansa na wygraną. W niektórych przypadkach będziesz musiał wykazać się kreatywnością i pomysłowością – wszystko zależy od rodzaju wybranego przez Ciebie konkursu.

Część konkursów można znaleźć po prostu w mediach społecznościowych – to właśnie tam różne firmy reklamują swoje produkty i zbierają rzeszę fanów. Istnieją jednak specjalne strony skupiające konkursy internetowe o różnorodnej tematyce. Jedną z nich jest strona: https://www.e-konkursy.info/ – bardzo przejrzysty i intuicyjny portal, na którym możesz znaleźć interesujące Cię konkursy. Dodatkowym ułatwieniem dla użytkowników jest znajdujące się na stronie kalendarium, które pokazuje konkursy dodane i zakończone w danym dniu. Istnieje także możliwość uzyskania na Twój adres e-mail newslettera, dzięki któremu nie ominie Cię żaden konkurs, który mógłby Cię zainteresować. Jest to ciekawa opcja, zdecydowanie ułatwiająca udział w konkursach i zwiększająca szansę na wygraną.

Jak zwiększyć swoje szanse?

W większości przypadków sam udział w konkursie i czekanie na wygraną nie wystarczy. Oczywiście – zdarzają się takie przypadki i również Tobie szczęście może dopisać. Jeśli jednak masz możliwość zwiększenia swoich szans nawet kilkukrotnie, to dlaczego by z niej nie skorzystać? Istnieją różne triki, które mogą ułatwić Ci zdobycie upatrzonych przez Ciebie nagród. Warto połączyć kilka metod, aby lepiej one zadziałały.

Po pierwsze – mała konkurencja

Im mniejsza konkurencja – tym większa szansa na wygraną. Krótko ujmując oznacza to tyle, że musisz skupić się na konkursach niszowych, zawężających się do konkretnych odbiorców. Wielkie loterie, niewymagające szczególnych zdolności i wysiłku przyciągają najwięcej ludzi, a co za tym idzie – Twoje szanse na wygraną maleją.

Los nam nie sprzyja

A przynajmniej w większości przypadków. Dobrym rozwiązaniem jest więc unikanie losowości. W takich konkursach tak naprawdę nie masz wpływu na swoje zwycięstwo lub przegraną – decyduje ślepy los i czysty przypadek. Warto więc zwrócić uwagę na konkursy internetowe, w których musisz się czymś wykazać, postarać się i walczyć o nagrodę.

Wykorzystaj swoje atuty

Lubisz pisać? A może Twoją pasją jest fotografia? Skup się na tym, co potrafisz robić najlepiej i zrób z tego użytek. Wykorzystanie talentu daje Ci przewagę nad innymi. W miarę możliwości szukaj więc konkursów, w których trzeba wykazać się konkretnymi umiejętnościami. I oczywiście dopasuj je odpowiednio do siebie.

Tak przygotowany możesz śmiało wyruszać na poszukiwanie swojego pierwszego konkursu. Pamiętaj tylko o tym, aby uważnie przeczytać jego regulamin. Zwróć uwagę na warunki uczestnictwa, czas trwania konkursu i oferowane nagrody. Jeśli wszystko jest w porządku – droga wolna! Owocnych konkursów i dużo szczęścia.

Dodaj komentarz