Czy warto jechać na Bali? Czyli co tak tłumnie przyciąga tam turystów

Czy warto jechać na Bali? Czyli co tak tłumnie przyciąga tam turystów

Indonezja jest jednym z największych archipelagów na całym świecie. Należy do niej tysiące wysp, a w tym rozsławione już na całym świecie Bali. To właśnie to miejsce upatrzyło sobie miliony turystów z całego świata. Nie jest tak jednak bez powodu. Bali jest naprawdę magicznym miejscem, które zachwyca swoimi krajobrazami i kulturą. Nie brakuje tam zielonych tarasów ryżowych, wulkanów, gęstych dżungli oraz oczywiście rajskich plaż. To właśnie ta ostatnia rzecz najbardziej kojarzy się z tą wyspą, a plaże niczym z pocztówki są tam pełne praktycznie przez cały rok. Jednak czy warto jechać na tę wyspę i czy jest w niej coś, czego nie znajdziemy w innych miejscach Indonezji?

Kiedy najlepiej jechać na Bali?

Wycieczka na Bali to marzenie wielu osób. Na wyjazd wybierane są najczęściej miesiące letnie, a wysoki sezon panuje tam mniej więcej od lipca do sierpnia oraz w Wielkanoc i Boże Narodzenie. Bali tętni wtedy życiem, a praktycznie każdy skrawek ziemi jest okupowany przez turystów. Co jednak ciekawe to nie wspomniany wyżej czas jest najlepszym momentem na to, aby odwiedzić tę wyspę. Jeśli nie chcesz spotkać długich kolejek oraz marzy Ci się relaks na praktycznie pustych plażach, to Bali najlepiej jest odwiedzić poza sezonem. Najlepszymi miesiącami będzie kwiecień, maj, wrzesień i październik. Jest to czas, gdy na wyspie nie ma już aż tylu turystów i nie zaczyna się jeszcze pora deszczowa. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby odwiedzić wyspę w listopadzie, lutym czy marcu. Trzeba być jednak gotowym na to, że wtedy jest tam o wiele więcej dni deszczowych niż w sezonie i ulewne opady mogą Ci nieco pokrzyżować plany.

Dojazd na Bali

Z racji tego, że Bali https://duabenua.com/pl/wycieczki/bali/ jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych kurortów, dojazd tam jest łatwy. Jest to jedna z najlepiej skomunikowanych indonezyjskich wysp. Do Denpasar można dolecieć bezpośrednio z innych krajów azjatyckich np. Chin, Filipin i Japonii lub Emiratów Arabskich. W Polsce także można znaleźć linie lotnicze, które oferują podróż z jedną lub dwoma przesiadkami. Lot z Polski trwa kilkanaście godzin.

Czym Bali przyciąga turystów?

Odpowiedź jest bardzo prosta. To, co przyciąga turystów do Bali, to przede wszystkim fakt, że jest jedną z najbardziej znanych wysp na świecie. Nawet nie wiadomo do końca, kiedy zyskała aż tak dużą popularność. Trzeba jednak przyznać, że słusznie, ponieważ wiele miejsc na tej wyspie można nazwać rajem na Ziemi. Żadna osoba nie powinna się tam nudzić, a liczba atrakcji jest tak duża, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Dodaj komentarz