getSCORE – co to jest?

getSCORE – co to jest?

Każda instytucja, która pożycza swoim klientom pieniądze, chce mieć pewność, że środki zostaną jej oddane w całości wraz z ewentualnymi odsetkami. Zanim więc wniosek klienta zostanie zaakceptowany, bank lub firma pożyczkowa przeprowadza ocenę zdolności kredytowej oraz bada ryzyko, jakie wiążę się z udzieleniem pieniędzy danej osobie. W tym celu analizuje informacje, które podał klient, a także posiłkuje się informacjami, które gromadzi BIK, KRD, BIG czy ERIF. Klient, który dokładnie analizuje umowy kredytowe, zauważy też, że informacje na jego temat sprawdzane są także w getSCORE. Co to jest i jakie informacje są tam gromadzone? Sprawdź https://habzafinanse.com.pl/getscore-ocena-ryzyka-kredytowego/.

GetSCORE – co to jest?

Jest to jeden z najnowszych systemów oceny ryzyka transakcji. GetSCORE ma za zadanie dostarczać bankom i firmom pożyczkowym informacje na temat klienta, który złożył wniosek o pożyczkę bądź też kredyt. System ten zabezpiecza też instytucje finansowe przed próbami wyłudzeń i oszustami finansowymi. GetSCORE swoje zastosowanie ma głównie w sektorze pożyczek konsumenckich i to właśnie prywatne firmy pożyczkowe korzystają z tego systemu oceny ryzyka.

GetSCORE opiera się w dużej mierze na wymianie informacji o kliencie między Krajowym Rejestrem Długów Biura Informacji Gospodarczej SA. A firmami pożyczkowymi, które z kolei trafiają do kolejnych firm udzielających pożyczek. Podmiot, który chce sprawdzić osobę, która wnioskuje o pożyczkę, może pobrać raport i sprawdzić, czy zaakceptowanie wniosku będzie dobrą decyzją.

GetSCORE – jakie dane się tam znajdują?

W tym systemie można znaleźć zarówno pozytywne, jak i negatywne informacje na temat danej osoby. Można tam znaleźć m.in. informację na temat:

– danych klienta,
– kultury płatniczej,
– wniosków, które składał on w poszczególnych instytucjach,
– danych o odmowie lub udzieleniu pożyczki,
– aktywnych produktów do spłaty,
– historii spłat.

Dzięki współpracy z getSCORE każda firma udzielająca pożyczek otrzymuje całościowe opracowanie informacji na temat zobowiązań finansowych konsumentów. Wszystkie te informacje mogą ułatwić pożyczkodawcy podjęcie decyzji.

GetSCORE – jak poprawić swój profil?

Osoba, która chce, aby jej raport z tego systemu był dobry, powinna zadbać o swoją historię i zdolność kredytową. Pożyczkobiorca nie ma bezpośredniego wpływu na zmianę danych w systemie, ale ma możliwość dokonania zmian w swoim życiu, które sprawią, że firmy pożyczkowe chętniej będą pożyczać mu pieniądze. Może to być np. spłata zaległych zobowiązań. Więcej na temat systemu getSCORE przeczytasz na https://habzafinanse.com.pl/getscore-ocena-ryzyka-kredytowego/.

Dodaj komentarz