Jaki kolor włosów pasuje do niebieskich oczu i jasnej karnacji?

Jaki kolor włosów pasuje do niebieskich oczu i jasnej karnacji?

Od dawna marzysz o zmianie swojego dotychczasowego wyglądu, wzbudzającego podziw wśród innych? Jesteś kobietą o niebieskich oczach i jasnej cerze, pragnącej coś w sobie zmienić, lecz nie wiesz co? Przeważnie wystarczy naprawdę niewielka metamorfoza, aby uzyskać zadowalające efekty. Przykładem może być zabieg koloryzacji włosów. Jednak niezwykle ważne jest, aby był dobrany odpowiednio do typu urody. 

Niebieskie oczy i jasna skóra – jaki kolor włosów wybrać?

Kobiety o takim typie urody, mają dosyć szeroki wybór kolorów. Sprawdzą się tutaj zarówno blondy, brązy, jak i rudości. Trzeba jedynie pamiętać o pewnych zasadach doboru odcieni. Warto przeczytać poniższe, cenne wskazówki, aby dokładnie dowiedzieć się, jaki kolor włosów pasuje do niebieskich oczu i jasnej karnacji.

  • blond – jeżeli marzyłaś o byciu blondynką, to teraz już wiesz, że nic nie stoi na przeszkodzie. Należy jedynie pamiętać, aby wybrać chłodny odcień blondu, na przykład platynę. Dobrym pomysłem będą także ciemniejsze blondy, które doskonale podkreślą barwę Twoich niebieskich oczu i nadadzą blasku cerze. Jednak niewskazane są ciepłe odcienie blondów, takie jak bursztynowy czy też miodowy. Dlatego też, aby uniknąć niepożądanego efektu, tych ostatni kolorów należy unikać.
  • brąz  jeżeli nie lubisz blondu, równie dobrze możesz zdecydować się na koloryzację w odcieniach brązu. Tutaj również należy wybierać chłodne odcienie, które idealnie współgrają z jasną karnacją i niebieską barwą oczu. Doskonałą opcją jest jasny brąz, na przykład popielaty. Jeżeli jesteś posiadaczką zdrowej, gładkiej, pozbawionej wyprysków i przebarwień cery, śmiało możesz postawić na ciemne odcienie. Jednak w przypadku problematycznej skóry, ciemny brąz jedynie podkreśli wszelkie niedoskonałości. Warto więc pamiętać o tej zasadzie.
  • rudy – zwolenniczka rudości może zdecydować się na ognisty odcień. Oczywiście musi być on odpowiednio dobrany, aby podkreślić atuty urody. Niestety nie jest on zalecany dla kobiet o cerze naczynkowej, trądzikowej i z innymi tego typu zmianami. Ognista rudość zaostrza bowiem wszelkie niedoskonałości i pogarsza wówczas wizualny efekt. Tak więc ten kolor zarezerwowany jest jedynie dla osób, mogących pochwalić się piękną, zdrową skórą.

Jak dbać o włosy farbowane?

Przeprowadzając zabieg koloryzacji włosów, warto pamiętać, iż wymagają one specjalnej pielęgnacji. W przeciwnym wypadku stają się suche, matowe, zniszczone i pozbawione blasku, co prowadzi do niekorzystnego wyglądu. Warto zatem stosować odpowiednie szampony, odżywki i maseczki, które wykazują silne właściwości nawilżające, regenerujące i chroniące kolor włosów farbowanych. Niewskazane jest natomiast zbyt częste używanie suszarki, prostownicy i lokówki, które pod wpływem gorącego powietrza, pogarszają kondycję włosów, prowadząc do przesuszenia i rozdwajania końcówek. Jeżeli już jednak używamy ich raz na jakiś czas, to należy stosować specjalne kosmetyki o działaniu termoochronnym.

Podsumowując, kobieta o niebieskich oczach i jasnej karnacji, ma szeroki wybór, jeżeli chodzi o kolory farb do włosów. Może zdecydować się zarówno na blond, brąz, jak i rudy. Powinna jednak pamiętać i przestrzegać powyższych wskazówek dotyczących farbowania oraz zasad pielęgnacji włosów. Odpowiednio przeprowadzona metamorfoza na pewno sprawi, że kobieta poczuje się pewna siebie, piękna i zadowolona ze swojego wyglądu. A o to przecież chodzi we wszystkich zabiegach upiększających.

Dodaj komentarz