Ile zapłacimy za pomoc drogową?

Ile zapłacimy za pomoc drogową?

Wypadki i kolizje na drodze zdarzyć się mogą każdemu, nawet najostrożniejszym kierowcom. Czy to z powodu niebezpiecznego zachowania innych kierowców, złych warunków pogodowych czy po prostu pecha, w pewnym momencie nasze auto może odmówić nam posłuszeństwa. W niektórych przypadkach będziemy w stanie sobie z tym poradzić samodzielnie, ale nie zawsze będzie taka możliwość. Nie warto wtedy ryzykować – lepiej i bezpieczniej jest skorzystać z usług takich jak całodobowa pomoc drogowa Świecko. To, co odpycha nas najbardziej od takiego rozwiązania to cena. Wydaje nam się, że zapłacimy fortunę i już lepszą opcją są własne eksperymenty czy holowanie na lince przez znajomego. Tylko właściwie ile zapłacimy za pomoc drogową? Czy rzeczywiście jest to takie drogie?

Od czego zależy cena za usługi pomocy drogowej?

Pomoc drogowa Świecko https://www.laweta-swiecko.com.pl/ kojarzy nam się na na ogół z holowaniem. Nie bez powodu, bo rzeczywiście taka usługa jest świadczona i bardzo wielu kierowców z niej korzysta. Dobrze jest jednak wiedzieć, że jeśli mamy problem z samochodem, niekoniecznie potrzebne będzie jego holowanie na lawecie. Inne oferowane usługi to chociażby wymiana przebitej opony czy drobne naprawy (na przykład w przypadku problemów z akumulatorem) lub dowóz paliwa, jeśli nagle w trasie go nam zabraknie. Jeśli więc mamy mówić o cenach pomocy drogowej, warto zaznaczyć, że są one bardzo różne w zależności od tego, jaka usługa nas interesuje. Ponadto dużo zależy także od tego, gdzie doszło do wypadku czy awarii. Drożej zapłacimy za udzielenie nam pomocy z dala od najbliższych zabudowań i miast, bo po prostu zatrudnieni przez nas fachowcy będą musieli przeznaczyć więcej czasu i zużyć więcej paliwa, aby tam dojechać.

Cennik pomocy drogowej

Ceny mogą różnić się w zależności od regionu czy renomy firmy, ale można określić pewne przedziały, w których zwykle będą się one zamykać. Jeśli chodzi o holowanie na terenie miasta, zwykle powinno nas ono kosztować w okolicach 150 złotych. Jeśli wypadek lub stłuczka miała miejsce na terenie pozamiejskim, stawka za holowanie będzie liczona w zależności od odległości (możemy spodziewać się co najmniej ponad złotówki za każdy kilometr), a także rozmiaru i wagi naszego auta. Jak widać, nie są to więc wcale usługi, przez które zbankrutujemy. Wbrew pozorom ceny są stosunkowo przystępne, wobec czego pomoc drogowa Świecko może być w wielu przypadkach najlepszym wyjściem.

Pomoc drogowa 24h Świecko będzie w stanie udzielić nam profesjonalnej pomocy o każdej porze dnia i nocy, a ceny wcale nie są wcale tak wygórowane, jak moglibyśmy przypuszczać. Jeśli zajdzie taka potrzeba, nie powinniśmy więc wzbraniać się przed dzwonieniem po pomoc drogową.

Dodaj komentarz