Jaki powinien być papier do pakowania paczek dla klientów?

Jaki powinien być papier do pakowania paczek dla klientów?

Papier do pakowania znajduje zastosowanie niemal w każdym biznesie. Jest on wykorzystywany do pakowania niewielkich przedmiotów, dużych paczek, a także produktów spożywczych i wielu, wielu innych rzeczy sprzedawanych online. Bez odpowiednio dostosowanego do naszych potrzeb papieru do pakowania trudno byłoby się obejść.

Idealny papier do pakowania paczek i wszelkich drobnych i nieco większych przesyłek do klientów istnieje. Jeśli dotychczas twierdziłeś inaczej, to pewnie nie znalazłeś jeszcze odpowiedniego papieru, który spełni wszystkie Twoje wymagania. Jaki zatem powinien być papier do pakowania paczek z Twojego sklepu? Odpowiedź znajdziesz poniżej!

Kryteria klasyfikujące papier do pakowania

Klasyfikacja papieru do pakowania może opierać się na różnych podstawach. Możemy je dzielić ze względu na przeznaczenie, gramaturę,  rozmiar, kolor albo sposób produkcji. Dzięki takiej bogatej różnorodności możemy stworzyć unikalne opakowanie dla naszego prezentu albo wysyłanej paczki. I właśnie takim podziałem papieru się dziś zajmiemy.

Papier do pakowania możemy najczęściej spotkać jako ekskluzywny papier do pakowania, jego wersję 3D, papier spożywczy albo jako elegancki bądź mocny papier. Każdy z nich służy do pakowania określonego rodzaju rzeczy. Dzięki znajomości unikalnych cech każdego z nich możliwe jest jego łatwe dobranie do produktu z naszego sklepu.

Papier do pakowania i jego dostępne rodzaje

Papier KRAFT – to najbardziej znany papier do pakowania paczek. Ze względu na dostępność tego papieru w różnej gramaturze możemy wykorzystać go zarówno do ciężkich paczek, jak i również tych, które potrzebują szczególnej ochrony przed uszkodzeniami w trakcie transportu. Taki papier może z powodzeniem zostać wykorzystany także jako wypełniacz paczki.

Papier SEDA – to nowoczesny, delikatny i jednocześnie mocy papier. Możemy go wykorzystać do pakowania odzieży, kosmetyków, ceramiki lub wyrobów jubilerskich. Papier charakteryzuje się delikatnie szeleszczącą formułą, która dostarcza przyjemnych wrażeń podczas otwierania przesyłek. Jest on dostępny w różnych wzorach oraz kolorach.

Papier 3D – to ekologiczna alternatywa foli bąbelkowej i stretchu. Dzięki jego unikalnym właściwościom dostosowuje się on niemal do każdego kształtu produktu, skutecznie chroniąc zawartość paczki przed zniszczeniem.

Papier do żywności – dostosowany do potrzeb branży gastronomicznej, spożywczej i cukierniczej. Taki papier powinien zawierać atest potwierdzający jego bezpieczeństwo. Nie powinien zawierać żadnych dodatków chemicznych i powleczeń określanych jako PE lub PLEA.

Dodaj komentarz