Rośliny dla biura – prosta natura

Rośliny dla biura – prosta natura

Rośliny znajdują się niemal w każdym domu i mają pozytywny wpływ na otoczenie. Obecnie coraz więcej właścicieli firm decyduje się również na rośliny w swoich siedzibach. I bardzo dobrze! Rośliny pozytywnie wpływają na samopoczucie pracowników, a co za tym idzie, podnoszą ich wydajność. Dlatego warto zastanowić się nad zaopatrzeniem biur i zakładów pracy w zielonych towarzyszy. 

Zielona moc tkwi w szczegółach

Ożywienie przestrzeni biurowej z pewnością przyniesie szereg pozytywnych skutków. Jest to niedrogi sposób na przyjemną atmosferę i dobre samopoczucie pracowników, ale także na poprawienie wizerunku firmy. Decydując się na roślinność właściciel firmy pokazuje, że zależy mu na jej estetycznym wyglądzie i jak najlepszym postrzeganiu przez innych przedsiębiorców i przyszłych kontrahentów. Roślinność w firmie świadczy o nastawieniu proekologicznym. Firmy dbające o środowisko obecnie posiadają dużo silniejszą pozycję na rynku na tle innych firm, które decydują się na surowy wygląd pomieszczeń bez zielonych ozdób. 

Należy jednak pamiętać, że samo przygarnięcie roślinek do biura to nie wszystko. Na dobór odpowiednich roślin dla biura trzeba poświęcić sporą ilość czasu i skupić się na detalach. Szczegóły odgrywają tutaj  istotną rolę. Rośliny, chociaż same w sobie są piękne to nie spełnią swojej funkcji w źle dobranych doniczkach. Do firm najodpowiedniejsze będą doniczki lub osłonki w kolorach dopasowanych do wnętrza i  o delikatnych wzorach. Nie mogą rozpraszać pracownika ani tym bardziej klienta, który przychodzi w ściśle określonym celu.

Należy również wybierać rośliny łatwe w uprawie i wytrzymałe. Inaczej chwila nieuwagi i cała zielona inwestycja pójdzie na straty. Nie wolno również zapomnieć o odpowiednim miejscu. Rośliny nie powinny zasłaniać pracownika za biurkiem lub ladą recepcji, blokować dostępu do wejścia i stanowić przeszkodę w pokonywaniu drogi różnych pomieszczeń biurowych. Schowane w kąt, za szafą, czy monitorem nie będą spełniać swojej funkcji.

Jakie kwiaty dla biura? Zostaw to profesjonalistom 

Właściciele firm coraz częściej sprawy związane z wystrojem wnętrz powierzają profesjonalistom. To samo można obecnie zrobić z kwiatami do biura. Firma Rośliny dla Biura z siedzibą w Warszawie świadczy kompleksowe usługi związane z zaopatrzeniem firm w roślinność.

W ofercie firmy Roślinność dla Biura można odnaleźć między innymi  usługi związane z odpowiednim doborem kwiatów, tworzeniem ogrodów wertykalnych i doborem sztucznych roślin. Firma tworzy również dekoracje na różne okazje takie jak: Boże Narodzenie, Wielkanoc, dzień kobiet lub walentynki. Dodatkowym atutem firmy Rośliny dla Biura jest usługa związana z utrzymaniem zieleni u klienta.  Nie trzeba więc martwić się o podlewanie roślin i dbanie o ich dobry stan. Firma zajmuje się zarówno roślinami, które sama dobrała, ale także tymi, które wskazuje klient.

Jeżeli ktoś szuka niecodziennych rozwiązań w aranżacji roślinności w przestrzeń biurową to Rośliny dla Biura wychodzą naprzeciw jego oczekiwaniom. Firma zajmuje się także tworzeniem zabudowy dla roślin. W tym zakresie współpraca opiera się na wsparciu przy projektowaniu i wykonaniu projektu wraz z montażem. Firma tworzy meble takie jak szafy, zabudowy kuchenne, lady recepcyjne. Dobiera okładziny ścienne drewniane i fornirowane, lamele oraz na specjalne życzenie klienta, projektuje i tworzy nietypowe meble z drewna i stali.

Zielone szaleństwo najwyższej jakości

Decydując się na profesjonalne usługi firmy Rośliny dla Biura klient pozbywa się kłopotu. Nie da się ukryć, że kupowanie kwiatów na własną rękę nie jest proste i często wiąże się z dużym nakładem finansowym. Do tego brak odpowiedniej wiedzy na temat doboru roślinności kończy się zwykle stratami nie tylko materialnymi, ale również wizerunkowymi. Dlatego warto podjąć współprace z ludźmi, którzy po prostu się na tym znają.

Przebieg współpracy z Rośliny dla Biura rozpoczyna się od wysłania zapytania przez przyszłego klienta z uwzględnieniem informacji o zapotrzebowaniu. Następnie przedstawiciel firmy przeprowadza analizę lokalną siedziby i proponuje optymalne, dopasowane do wnętrza rozwiązanie oraz tworzy indywidualną ofertę. Gdy klient akceptuje projekt, rozpoczyna się ekspresowa realizacja zamówienia.

Ogrody wertykalne to doskonałe rozwiązanie dla hotelowych recepcji lub gabinetów odnowy biologicznej, ale nie tylko. Wszystko zależy od wizji klienta. Firma dopasowuje zielone ściany do każdego pomieszczenia, dzięki czemu nawet najmniejsze biuro może cieszyć się zielenią przez cztery pory roku.

Usługa związana ze sztucznymi kwiatami polega na projektowaniu i tworzeniu zielonych przestrzeni w taki sposób, że roślinność wygląda jak żywa. Sztuczne kwiaty wykonane są z najwyższej jakości materiałów i z należytą starannością. Sprawia to, że naprawdę trudno jest rozpoznać czy dany kwiat stanowi sztuczną ozdobę. Na takie rozwiązanie można zdecydować się przykładowo w recepcji, relax-roomach lub klatkach schodowych. Sztuczna roślinność może również utworzyć zieloną ścianę w firmowym lobby. Rośliny dla Biura w tym zakresie oferują usługi instalacji paneli i kompozycji roślinnej, a także dopuszczają możliwość późniejszej zmiany wystroju.

Więcej informacji o działalności firmy, a także pozytywnym wpływie roślinności zielonej na przedsiębiorstwo znajduje się na stronie internetowej Rośliny dla Biura. Warto skontaktować się z nimi za pośrednictwem formularza kontaktowego

i rozpocząć zieloną przygodę już dziś!

Dodaj komentarz