Czy z prowadzenia bloga możemy się utrzymać

Czy z prowadzenia bloga możemy się utrzymać

Coraz więcej osób decyduje się na prowadzenie bloga, w tym nawet znani celebryci i inne figury publiczne. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę, że jego niewątpliwą zaletą jest spora dowolność w formacie i pełna swoboda w wyborze tematu. Wielu traktuje pisanie postów na swojego bloga jako odskocznię od codziennego życia i pracy oraz możliwość podzielenia się swoją pasją ze światem. Czy może to być również sposób na zarobek?

Sposoby zarabiania na blogu

Prowadzenie bloga https://finanse.net.pl/jak-zarabiac-na-blogu/ samo w sobie nie generuje zysków finansowych. Najlepiej zarabiający twórcy łączą wiele różnych sposobów zarabiania, aby jak najbardziej zmaksymalizować swoje zyski. Jednym z najpopularniejszych z nich są reklamy, zazwyczaj wyświetlane po bokach albo na górze strony. Właściciel bloga, na którym się one znajdują zarabia zarówno na ich wyświetlaniu, jak i na kliknięciach w nie przez czytelników. Istnieje wiele systemów reklamowych, których można stać się częścią. Najpopularniejsze z nich to Google AdSense, AdTaily, Ceneo i AdKontekst. Poza tym bardziej popularni blogerzy są w stanie nawiązać kontakty z markami i reklamować ich produkty za pomocą artykułów sponsorowanych, recenzji czy na inne sposoby. Wiele blogerek modowych w którymś momencie stawało się oficjalnymi ambasadorkami marek odzieżowych lub kosmetycznych. Niektórzy dołączają również do sieci partnerskich, po czym otrzymują prowizję, kiedy ich czytelnicy kupują polecane produkty.

Prowadzenie bloga a zarobki

Ciężko jest jednoznacznie określić, ile może zarobić bloger. Nie istnieje żadna twarda granica – rekordziści co miesiąc mogą pochwalić się dochodami z tego źródła rzędem nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wszystko zależy od tego, ile osób będzie wchodzić na naszego bloga, ale przede wszystkim także czy uda nam się nawiązać relacje z firmami, które będą skłonne zapłacić nam za nasze usługi. Dopiero zaczynając naszą przygodę z blogami nie można od razu nastawiać się na ogromny sukces i wysokie zarobki. To przy dużej dozie zaangażowania i talentu przyjdzie z czasem. Niestety, blogów jest na tyle dużo, że nawet ciekawi i wyjątkowi twórcy nie zawsze zdołają się przebić. Najważniejsze jest, żeby mieć coś do przekazania i zrobić to lepiej niż inni, tak, aby przyciągnąć do siebie czytelników. W miarę rośnięcia znaczenia naszej marki rosnąć będą także zarobki, aż w pewnym momencie będziemy w stanie utrzymać się tylko z tego źródła.

Z prowadzenia bloga niewątpliwie da się utrzymać, nie jest to jednak takie proste, jak niektórym mogłoby się wydawać. Jest to przede wszystkim zajęcie do ludzi z pasją, którzy są cierpliwi i są w stanie poczekać nawet długi czas na to, aby zacząć osiągać dobre wyniki.

Dodaj komentarz