Gdzie najlepiej wynajmować mieszkania?

Gdzie najlepiej wynajmować mieszkania?

WYNAJEM MIESZKAŃ

Macie dodatkową gotówkę, którą chcecie zainwestować. Odkładanie pieniędzy do szafy bądź trzymanie ich na rachunku bankowym to tylko sposoby na ich przechowywanie. Pula, którą mamy nie zwiększy się w ten sposób ani o złotówkę. Swoje fundusze można także ulokować na rachunku oszczędnościowym. Ma on jednak swoje ograniczenia. Zyski nie są zbyt duże, a na jakiś czas musimy zamrozić swoje pieniądze. Oczywiście jest to i tak lepsze rozwiązanie, niż trzymanie gotówki w domu bądź na rachunku bankowym, gdyż w ten sposób pieniądze na siebie pracują.

INWESTOWANIE W MIESZKANIA

Dobrym pomysłem na spożytkowanie pieniędzy jest inwestowanie w nieruchomości. Jeśli macie tyle gotówki i nie wiecie co z nią zrobić jest to bardzo dobra inwestycja. W razie potrzeby można w każdej chwili taką nieruchomość sprzedać i ponownie dysponować gotówką. Zainwestować w kupno mieszkania można także nie będą posiadaczem niezbędnej ilości gotówki. Banki proponują nam liczne rozwiązania takie jak chociażby kredyt hipoteczny, którego warunki są dużo korzystniejsze aniżeli zwykłego kredytu. Zabezpieczeniem banku jest w tym przypadku ustanowiona hipoteka na nieruchomości na jego rzecz. Między innymi dzięki solidnemu zabezpieczeniu proponowane są nam dobre warunki kredytowania. Jedynym minusem tego rozwiązania jest brak możliwości sprzedania nieruchomości przed spłatą kredytu. jest to bowiem jedyne zabezpieczenie dla banku.

MIESZKANIE POD WYNAJEM NA KREDYT

Inwestycja w mieszkanie jest biznesem, który może przynosić nam zyski przez cały rok. Nie ma znaczenia czy zainwestujemy już posiadaną gotówkę czy kupimy mieszkanie na kredyt. Oczywiście jeśli nie będziemy mieć żadnych zobowiązań zyski będą większe. W przypadku mieszkania na kredyt, nawet jeśli przez pierwsze lata nie mamy zysku z wynajmowanego mieszkania i tak są plusy takiej inwestycji. Po pierwsze wynajmowane mieszkanie zarabia samo na siebie. To lokatorzy opłacają czynsz i pozostałe opłaty. Nie dokładamy do utrzymania lokalu. Po drugie dzięki pieniądzom pochodzącym z wynajmu spłacamy kredyt za mieszkanie. Oznacza to, że tak na prawdę rata kredytu nie idzie z naszej kieszeni, a z zysków z wynajmu. Nawet jeśli nie zarabiamy, nic nie tracimy. Po trzecie po kilku bądź kilkunastu latach stajemy się właścicielami mieszkania.

GDZIE NAJLEPIEJ WYNAJMOWAĆ MIESZKANIA

Aby zagwarantować sobie, że nasze mieszkanie nie będzie stało puste i nie będziemy musieli pokrywać opłat oraz rat kredytu ważna jest lokalizacja. Jeśli mieszkacie w małym mieście zastanówcie się, do którego z większych miast wam najbliżej. Obecnie szybkie przemieszczanie się nie jest problemem, więc nie zamykajcie się tylko na miejscowość, w której mieszkacie. Najlepszym sposobem na zapewnienie sobie klientów na mieszkania przez cały rok, jest kupno mieszkania w mieście z dużą liczbą studentów. Nawet kiedy jedni kończą naukę w ich miejsce jest kolejna grupa. Jest to pewna stała, która będzie gwarancją, że zawsze znajdziecie chętne osoby na wynajęcie mieszkania przez cały rok. Inną możliwością jest zakup mieszkania w miejscach gdzie przebywa wielu turystów. Nawet jeśli mieszkanie nie będzie wynajmowane przez cały rok, z pewnością cena apartamentu nad morzem na tygodniowe wczasy będzie kilkukrotnie wyższa aniżeli mieszkania wynajmowanego całorocznie. Miejscowości, w których nie ma studentów i turystów to miejsca, w których również można znaleźć klientów, jednak z całą pewnością nie będziemy mogli przebierać w tak licznych kandydatach.

Inwestowanie w mieszkanie z całą pewnością jest dobrym sposobem na biznes. Trzeba jednak dobrze wybrać lokalizację, aby nasze mieszkanie przynosiło pożądane zyski.

Dodaj komentarz